Liga łotewska - 33. kolejka Virsligi: Spartaks - FS METTA 2-2 (0-1)

W meczu 33. kolejki łotewskiej Virsligi, który rozegrany został 20 października, zespół Spartaksu zremisował z FS-em METTA 2-2 (0-1). Mecz na Slokas Stadionā w Jurmałej obejrzało 207 widzów.

33. kolejka Łotwa - Virsliga
2019-10-20 13:00 | Stadion: Slokas Stadionā | Widzów: 207 | Arbiter: D. Naļivaiko
M. Zēģele 81'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 43 razy. Jedenastka Spartaksu wygrała aż 24 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze FS-u METTA otworzyli wynik. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Jēkabs Lagūns.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FS-u METTA.

Na drugą połowę jedenastka Spartaksu wyszła w zmienionym składzie, za Richie Ennina wszedł Samiru Abdullahi.

Drużyna gospodarzy nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 56. minucie wyrównującego gola dla zawodników gospodarzy strzelił Nemanja Belaković. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

W 63. minucie Aliyu Adam zastąpił Chikezie Nwaorisę. W 64. minucie arbiter ukarał kartką Igorsa Tarasovsa, zawodnika gospodarzy. Trener FS-u METTA wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Matīssa Zēģele'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Jēkabs Lagūns. Posunięcie trenera było słuszne. Matīssa Zēģele'a strzelił wyrównującego gola w 81. minucie spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Spartaksu w 66. minucie spotkania, gdy Gints Freimanis zdobył drugą bramkę. W 68. minucie Benson Fazili został zmieniony przez Viniciusa, co miało wzmocnić drużynę FS-u METTA. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aivarsa Emsisa na Vernersa Zalaksa.

W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Klāvsa Kramēnsa ze Spartaksu, a w 79. minucie Matīssa Zēģele'a z drużyny przeciwnej.

Niedługo później Matīss Zēģele wywołał eksplozję radości wśród kibiców FS-u METTA, strzelając kolejnego gola w 81. minucie starcia. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej trzeciej minucie spotkania, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Nemani Belakoviciowi i Kirilsowi Sevelovsowi. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Krists Kristers Gulbis
 66′ Gints Freimanis
Kabelo Seriba
73′ Klāvs Kramēns
Kirils Sevelovs90′
64′ Igors Tarasovs
Rendijs Šibass
63′ Aliyu Yau Adam
Tamirlan Dzhamalutdinov
 56′ 90′ Nemanja Belaković
Benson Fazili68′
Lucky Onyebuchi Opara
Jēkabs Lagūns  15′ 65′
69′ Aivars Emsis
Rihards Ozoliņš
46′ Richie Ennin
Raimonds Krollis
Stanley Nnanna Otu
Kgotso Masangane
Vitalijs Meļņičenko
Helmuts Saulītis
46′ Saminu Kwari Abdullahi
Vinicius de Oliveira Veneranda68′
63′ Chikezie Miracle Nwaorisa
Matīss Zēģele65′  81′ 79′
69′ Verners Zalaks
Ričards Žaldovskis

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Spartaksu, a zawodnikom gości pokazał dwie.

Drużyna Spartaksu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.