Liga łotewska - 3. kolejka Virsligi: Riga FC - FK Liepāja 2-0 (1-0)

W pojedynku 3. kolejki łotewskiej Virsligi, który rozegrany został 26 czerwca, zespół FC Riga zwyciężył z Liepają 2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stadions Skonto w Rydze.

Felipe Brisola 64'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów drużyna Liepej wygrała siedem razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Stefana Panicia z FC Riga, a w 23. minucie Cristiana Torresa z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Riga w 25. minucie spotkania, gdy Richard Mbombo zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. W 27. minucie arbiter pokazał kartkę Antonijsowi Czernomordijsowi, zawodnikowi gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Riga.

W 58. minucie kartkę otrzymał Jakub Hora z zespołu gospodarzy. W 64. minucie Amâncio Fortes zastąpił Richarda Fridaya.

W tej samej minucie w jedenastce Liepej doszło do zmiany. Dodo wszedł za Cristiana Torresa.

Trzeba było trochę poczekać, aby Felipe Brisola wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Riga, strzelając kolejnego gola w tej samej minucie pojedynku. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie FC Riga doszło do zmiany. Roman Debelko wszedł za Richarda Mbombo.

W 70. minucie kartkę dostał Raivis Jurkovskis z Liepej. Chwilę później trener FC Riga postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Marka Đurišicia wszedł Armands Petersons, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi FC Riga utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie Michaël Nkololo został zmieniony przez Rogera, co miało wzmocnić drużynę FC Riga. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Martinša Kigursa na Vladislavsa Gabovsa.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Valentīns Raļkevičs
27′ Antonijs Czernomordijs
Rami Bedoui
Elvis Stuglis
Raivis Andris Jurkovskis70′
 64′ Felipe Bezerra Brisola
Seydina Abou Bakr Lamine Keita
74′ Marko Đurišić
Vadims Žuļevs
Vladislavs Fjodorovs
Filipp Ivanov
58′ Jakub Hora
Martinš Kigurs80′
74′ Michaël Jordan Nkololo
Amâncio José Pinto Fortes64′
11′ Stefan Panić
Cristian Damián Torres23′ 64′
Ritvars Rugins
Seidu Yahaya
 25′ (k.) 65′ Richard Kule Mbombo
Denis Ivanovs
74′ Armands Petersons
Kristers Čudars
Herdi Prenga
Richard Emeka Friday64′
74′ Roger Junio Rodrigues Figueira
Edgars Vardanjans
65′ Roman Debelko
Luiz Paulo Hilario Dodo64′

Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a w drugiej jedną. Zawodnicy Liepej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.