Liga łotewska - 3. kolejka Virsligi: FS METTA / Latvijas Universitāte - FK Jelgava 1-0 (1-0)

W meczu 3. kolejki łotewskiej Virsligi, który rozegrany został 25 czerwca, drużyna FS-u METTA zwyciężyła z Jelgavą 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Daugavas Stadionā w Rydze.

R. Krollis 12'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 42 razy. Drużyna Jelgavy wygrała aż 20 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Raimonds Krollis dla drużyny FS-u METTA. Bramka padła w tej samej minucie.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Jelgava: Daņiilsowi Hvoiņickisowi w 29. i Danielsowi Balodisowi w 38. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FS-u METTA.

Drugą połowę drużyna Jelgavy rozpoczęła w zmienionym składzie, za Danielsa Balodisa, Marksa Kurtišsa, Alansa Sineļnikovsa weszli Ingus Šlampe, Igors Kozlovs, Artiom Radczenko. W 64. minucie Yuriy Golubka zastąpił Dāvisa Indrānsa.

Między 67. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku czerwoną kartkę obejrzał Rendijs Šibass, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. W tej samej minucie w drużynie Jelgavy doszło do zmiany. Emeka Basil wszedł za Ņikitę Ivanovsa.

Cztery minuty później arbiter ukarał żółtą kartką Helmutsa Saulītisa, piłkarza gospodarzy. W drugiej połowie nie padły gole.

FK Jelgava
90′ Helmuts Saulītis
Vladislavs Kurakins
Emīls Birka
Daniels Balodis38′ 46′
Roberts Ķipsts
Ivo Minkevičs
67′ 90′ Rendijs Šibass
Dmytro Semenov90′
Franklin Jospeh Tochukwu Onwudiwe
Daņiils Hvoiņickis29′
Normunds Uldriķis
Jevgeņijs Kazačoks
73′ Benson Fazili
Alans Sineļnikovs46′
73′ Rihards Ozoliņš
Yurii Golubka64′
81′ Danilo Perassoli da Cruz Albuquerque
Ņikita Ivanovs90′
 12′ 89′ Raimonds Krollis
Dāvis Indrāns64′
73′ Oskars Vientiess
Igors Kozlovs46′
89′ Sylvin Mulumba Kayembe Ilolo
Emeka Michael Basil90′
81′ Matīss Zēģele
Artiom Radczenko46′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy FS-u METTA otrzymali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Zespół FS-u METTA w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.