Liga łotewska - 3. kolejka Virsligi: Daugava Ryga - FK JPFS / Spartaks Jūrmala 4-1 (4-1)

25 czerwca na Stadions Arkādija grass w Rydze odbyło się starcie 3. kolejki łotewskiej Virsligi pomiędzy drużynami Daugavy Ryga i Spartaksu. Mecz zakończył się zwycięstwem Daugavy Ryga 4-1.

L. Opara 33'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 pojedynków zespół Daugavy Ryga wygrał 15 razy i zanotował dziewięć porażek oraz jeden remis.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 12. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Spartaksu Nauris Bulvītis.

W 22. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Vjačeslavsowi Isajevsowi z Daugavy Ryga.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Daugavy Ryga, zdobywając kolejną bramkę. W 28. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Alain Herve.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Lucky Opara.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Daugavy Ryga w 40. minucie spotkania, gdy Tomáš Šimkovič strzelił trzeciego gola.

Niedługo później Baiano wywołał eksplozję radości wśród kibiców Daugavy Ryga, zdobywając kolejną bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-1.

Drugą połowę zespół Daugavy Ryga rozpoczął w zmienionym składzie, za Vjačeslavsa Isajevsa, Artūrsa Zjuzinsa weszli Luka Smoljo, Roberts Savalnieks. Także drużyna Spartaksu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Kyryla Dryshlyuka, Ariagnera Smitha weszli Pam Samuel, Newton Williams. Między 47. a 53. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 58. minucie Baiano został zmieniony przez Ivansa Lukjanovsa. W 59. minucie Saminu Abdullahi został zmieniony przez Didine'a Djouhary'ego, a za Sergeiego Eremenka wszedł na boisko Raivis Skrebels, co miało wzmocnić drużynę Spartaksu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tomislava Šaricia na Mikhaila Babicheva w 73. minucie. W 75. minucie żółtą kartkę dostał Roberts Savalnieks, zawodnik gospodarzy.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Roberts Savalnieks z Daugavy Ryga i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 75. minucie. W 78. minucie Alain Herve został zmieniony przez Renārsa Varslavānsa, co miało wzmocnić drużynę Daugavy Ryga. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Badrę Camarę na Klāvsa Kramēnsa. W 87. minucie żółtą kartką został ukarany Mikhail Babichev, piłkarz Daugavy Ryga.

Dāvis Ošs
22′ 46′ Vjačeslavs Isajevs
Aliyu Yau Adam59′
47′ 73′ Tomislav Šarić
Nemanja Belaković
 40′ Tomáš Šimkovič
Kyrylo Dryshlyuk46′
46′ Artūrs Zjuzins
Sergei Eremenko
 28′ 78′ Alain Cedric Herve Kouadio
Lucky Onyebuchi Opara  33′
 45′ 58′ Emerson Santana Deocleciano
Ariagner Steven Smith Medina46′
Kaspars Ikstens
Jevgēņijs Nerugals
46′ Luka Smoljo
Klāvs Kramēns84′
73′ 87′ Mikhail Babichev
Didine Mohamed Djouhary59′
58′ Ivans Lukjanovs
Pam Dalyop Samuel46′
46′ 75′ 76′ Roberts Savalnieks
Raivis Skrebels59′
78′ Renārs Varslavāns
Newton Aubrey Williams Richards46′ 50′
Bonfilscaleb Bimenyimana

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.