Liga łotewska - 24. kolejka Virsligi: Valmiera - Liepaja 2-1 (1-0)

4 sierpnia na Vidzemes Olimpiskais centrs odbył się mecz 24. kolejki łotewskiej Virsligi pomiędzy drużynami Valmiery i Liepej. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Valmiery 2-1. Spotkanie obejrzało 570 widzów.

24. kolejka Łotwa - Virsliga
2019-08-04 18:00 | Stadion: Vidzemes Olimpiskais centrs | Widzów: 570 | Arbiter: J. Hyytiä
V. Əsgərov 59'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Liepej wygrała aż sześć razy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Liepaja: Raivisowi Jurkovskisowi w 5. i Seydinie Keicie w siódmej minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Valmiery w 25. minucie spotkania, gdy Jorge Teixeira zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Valmiery.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu arbiter wręczył kartkę Ēriksowi Punculsowi z drużyny gospodarzy.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Valmiery, strzelając kolejnego gola. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Ēriks Punculs.

Zawodnicy Liepej szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 59. minucie wynik ustalił Vüqar Əsgərov.

W 60. minucie Richard Friday zastąpił Cristiana Torresa. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Valmiera: Jorge Teixeirze w 62. minucie i Borissowi Bogdaškinsowi w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia. Między 72. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy Valmiery: Ēriks Punculs, Jorge Teixeira, Shunsuke Nakamura, na ich miejsce weszli: Mārcis Ērglis, Pacifique Gbaguidi, Oleksii Helovani. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Vüqara Əsgərova, Mārtiņša Ķigursa zajęli: Raivis Viļumsons, Kristers Tobers.

Drużynie Liepej zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Valmiery.

Raivis Andris Jurkovskis5′
90′ Boriss Bogdaškins
Martinš Kigurs72′
79′ Shunsuke Nakamura
Amâncio José Pinto Fortes
Toluwalase Emmanuel Arokodare
Leonel Strumia
 58′ 46′ 75′ Eriks Punculs
Luiz Paulo Hilario Dodo
 25′ 62′ 75′ Jorge Duarte Rodrigues Mendes Teixeira
Vüqar Əsgərov  59′ 72′
Vlad Eleferenko
Krišjānis Zviedris
75′ Mārcis Ērglis
Clement Boubacar Kanoute
Māris Barkovskis
Kristers Čudars
75′ Pacifique Hector Gbaguidi Djonougbe
Kristers Tobers72′
Alvis Jaunzems
Cristian Damián Torres60′
79′ Oleksii Helovani
Raivis Viļumsons72′
Gatis Kalniņš
Aboubacar Camara

Przewaga zespołu Liepej w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze Valmiery otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.