Liga łotewska - 24. kolejka Virsligi: FS METTA - Spartaks 1-1 (0-0)

W starciu 24. kolejki łotewskiej Virsligi, które rozegrane zostało 3 sierpnia, zespół FS-u METTA zremisował ze Spartaksem 1-1 (0-0). Mecz na Daugavas Stadionā w Rydze obejrzało 435 widzów.

S. Nnanna 64'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 42 razy. Zespół Spartaksu wygrał aż 24 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko 10.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Luckiemu Oparze z zespołu gości. Była to 40. minuta spotkania.

Trener Spartaksu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 53. minucie na plac gry wszedł Gabriel Charpentier, a murawę opuścił Chikezie Nwaorisa. W 59. minucie żółtą kartkę otrzymał Gabriel Charpentier z Spartaksu.

Tymczasem piłkarze Spartaksu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 64. minucie bramkę zdobył Stanley Nnanna.

W 66. minucie za Raivisa Skrebelsa wszedł Aivars Emsis. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartką został ukarany Ousmane Seye, zawodnik gości. W 69. minucie w drużynie FS-u METTA doszło do zmiany. Vinicius wszedł za Matīssa Zēģele'a.

Niedługo później Raimonds Krollis wywołał eksplozję radości wśród kibiców FS-u METTA, zdobywając bramkę w 72. minucie meczu. Na 13 minut przed zakończeniem starcia sędzia ukarał żółtą kartką Kgotsa Masangane'a, piłkarza FS-u METTA.

W 78. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Ousmane Seye z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 68. minucie. Trener FS-u METTA wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jēkabsa Lagūnsa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Raimonds Krollis. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania w zespole Spartaksu doszło do zmiany. Samiru Abdullahi wszedł za Stanleya Nnannę.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Raivis Skrebels66′
 72′ 81′ Raimonds Krollis
Edgars Vardanjans
77′ Kgotso Masangane
Stanley Nnanna Otu  64′ 81′
69′ Matīss Zēģele
Saminu Kwari Abdullahi81′
81′ Jēkabs Lagūns
Gabriel Charpentier53′ 59′
Oskars Vientiess
Aivars Emsis66′
69′ Vinicius de Oliveira Veneranda
Edgars Gauracs

Ričards Korzāns

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter wręczył trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Spartaksu, a zawodnikom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Spartaksu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.