Liga łotewska - 23. kolejka Virsligi: FK JPFS / Spartaks Jūrmala - FK Jelgava 1-2 (0-1)

27 lipca na Slokas Stadionā w Jurmałej odbył się pojedynek 23. kolejki łotewskiej Virsligi pomiędzy drużynami Spartaksu i Jelgavy. Mecz zakończył się zwycięstwem Jelgavy 2-1. Starcie obejrzało 395 widzów.

23. kolejka Łotwa - Virsliga
2019-07-27 17:10 | Stadion: Slokas Stadionā | Widzów: 395 | Arbiter: D. Naļivaiko
FK JPFS / Spartaks Jūrmala
FK Jelgava
1
2
G. Freimanis 54'
I. Kozlovs 28',77'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 37 spotkań drużyna Jelgavy wygrała 14 razy i zanotowała 12 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Jelgavy w 28. minucie spotkania, gdy Igors Kozlovs strzelił pierwszego gola.

W 35. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ousmane'a Seyego ze Spartaksu, a w 39. minucie Maxima Votinova z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Jelgavy.

Jedenastka Spartaksu wyrównała wynik meczu. W 54. minucie bramkę wyrównującą zdobył Gints Freimanis.

W 55. minucie Aliyu Adam został zmieniony przez Edgarsa Vardanjansa. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Spartaksu doszło do zmiany. Deniss Stradiņš wszedł za Stanleya Nnannę. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Gints Freimanis z drużyny gospodarzy. Była to 77. minuta spotkania.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Jelgavy przyniosły efekt bramkowy. W 77. minucie Igors Kozlovs dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 82. minucie Daņiils Hvoiņickis został zmieniony przez Andrisa Krušatinsa, a w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu za Aleksandra Kotlyarova wszedł na boisko Irakli Bidzinashvili, co miało wzmocnić drużynę Jelgavy. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Raivisa Skrebelsa na Vitalijsa Smirnovsa. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Vladislavs Kurakins
 54′ 77′ Gints Freimanis
Jeremy Fernandes
Klāvs Kramēns
Viktors Litvinskis
Jānis Krautmanis
Ivo Minkevičs
35′ Ousmane Seye
Stanislav Mykytsey
55′ Aliyu Yau Adam
Jakov Biljan
84′ Raivis Skrebels
Artjoms Osipovs
69′ Stanley Nnanna Otu
Maksim Votinov39′
Jevgēņijs Nerugals
Germans Malins
Chidiebere Collins Agita
Valērijs Redjko
84′ Vitalijs Smirnovs
Irakli Bidzinashvili90′
Saminu Kwari Abdullahi
Yaël Eisden
69′ Deniss Stradiņš
Eduards Emsis
Valentins Troņinkovs
Andris Krušatins82′
55′ Edgars Vardanjans
Artis Jaudzems

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Jelgavy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.