Liga łotewska - 22. kolejka Virsligi: FK Ventspils - Valmiera 2-2 (1-1)

W spotkaniu 22. kolejki łotewskiej Virsligi, które rozegrane zostało 21 lipca, drużyna FK Ventspils zremisowała z Valmierą 2-2 (1-1). Mecz na Olimpiskā centra Ventspils Stadionā obejrzało 586 widzów.

22. kolejka Łotwa - Virsliga
2019-07-21 16:00 | Stadion: Olimpiskā centra Ventspils Stadionā | Widzów: 586 | Arbiter: D. Naļivaiko
T. Arokodare 57'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka FK Ventspils wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Valmiery w 20. minucie spotkania, gdy Ēriks Punculs zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Krišs Kārkliņš z jedenastki gości. Była to 37. minuta pojedynku.

Drużyna Valmiery niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 21 minut, zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Gola strzelił Hélio Baptista. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 56. minucie kartkę dostał Jevgeņijs Kazačoks, piłkarz gospodarzy.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Valmiery przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Toluwalase Arokodare.

W 63. minucie za Shunsuke Nakamurę wszedł Alvis Jaunzems. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter wręczył kartkę Toluwalase'owi Arokodare'owi z Valmiery.

W 85. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Valmiery Ofosu Appiah. W doliczonej pierwszej minucie meczu sędzia pokazał kartkę Ingarsowi Sarmisowi, zawodnikowi FK Ventspils.

Chwilę później trener Valmiery postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania zastąpił zmęczonego Pacifique'a Gbaguidiego. Na boisko wszedł Aleksejs Grjaznovs, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Dwie minuty później kartkę otrzymał Aleksejs Grjaznovs z drużyny gości. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Ofosu Appiah 85′ (samob.)
 41′ Hélio Monteiro Batista
Boriss Bogdaškins
56′ 65′ Jevgeņijs Kazačoks
Madis Oskars Miķelsons
79′ Guga Palavandishvili
Prince Agyemang
90′ Ingars Sarmis Stuglis
Mārcis Ērglis
79′ Pavel Osipov
Aleksejs Grjaznovs90′ 90′
Artūrs Ļotčikovs
Alvis Jaunzems63′
Bekkhan Aliev
Kārlis Zvirbulis
65′ Raens Tālbergs
Oleksii Helovani

Piłkarze FK Ventspils dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Zespół FK Ventspils w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Jedenastka gości w drugiej połowie także wymieniła dwóch graczy.