Liga łotewska - 22. kolejka Virsligi: FK Jelgava - FK Liepāja 0-0

21 lipca na Zemgales Olimpiskā centra odbył się mecz 22. kolejki łotewskiej Virsligi pomiędzy drużynami Jelgavy i Liepej. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 550 widzów.

22. kolejka Łotwa - Virsliga
2019-07-21 17:30 | Stadion: Zemgales Olimpiskā centra | Widzów: 550 | Arbiter: E. Maļcevs
FK Jelgava
FK Liepāja
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 26 pojedynków zespół Liepej wygrał 14 razy i zanotował 10 porażek oraz dwa remisy.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Jelgavy rozpoczęła w zmienionym składzie, za Artjomsa Osipovsa wszedł Igors Kozlovs. W 61. minucie kartkę dostał Ņikita Ivanovs z Jelgavy.

W tej samej minucie za Vüqara Əsgərova wszedł Jānis Ikaunieks. W 62. minucie Danu Spătaru został zmieniony przez Richarda Fridaya, a za Amância Fortes'a wszedł na boisko Cristian Torres, co miało wzmocnić jedenastkę Liepej. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daņiilsa Hvoiņickisa na Dāvisa Indrānsa. Od 75. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Jelgavy i dwie drużynie przeciwnej.

Vadims Žuļevs
90′ Renards Rode
Martinš Kigurs
Irakli Bidzinashvili
Amâncio José Pinto Fortes74′
Jakov Biljan
Leonel Strumia
67′ Daņiils Hvoiņickis
Kristers Tobers
61′ Ņikita Ivanovs
Luiz Paulo Hilario Dodo
75′ Aleksandr Kotlyarov
Vüqar Əsgərov61′
46′ Artjoms Osipovs
Kristers Čudars
67′ 90′ Dāvis Indrāns
Richard Emeka Friday62′ 80′
46′ Igors Kozlovs
Janis Ikaunieks61′
Andris Krušatins
Cristian Damián Torres74′
Artis Jaudzems
Raivis Viļumsons

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał cztery żółte kartki zawodnikom Jelgavy, a piłkarzom gości przyznał dwie.

Zespół Jelgavy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.