Liga łotewska - 21. kolejka Virsligi: Riga FC - Valmiera Glass FK / Bērnu sporta skola 0-0

W pojedynku 21. kolejki łotewskiej Virsligi, który rozegrany został 4 lipca, zespół FC Riga zremisował z Valmierą 0-0. Mecz na Stadions Skonto w Rydze obejrzało 874 widzów.

21. kolejka Łotwa - Virsliga
2019-07-04 18:00 | Stadion: Stadions Skonto | Widzów: 874 | Arbiter: M. Ķere
Riga FC
Valmiera Glass FK / Bērnu sporta skola
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka FC Riga wygrała aż siedem razy, a przegrała tylko dwa.

Od pierwszych minut jedenastka FC Riga zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Valmiery była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 58. minucie arbiter ukarał kartką Ritvarsa Ruginsa, zawodnika FC Riga. W tej samej minucie za Abdisalama Ibrahima wszedł Roger.

W 59. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Leo Lelisa z Valmiery, a w 65. minucie Antonijsa Czernomordijsa z drużyny przeciwnej. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Valmiery doszło do zmiany. Aleksejs Grjaznovs wszedł za Mārcisa Ērglisa. W tej samej minucie trener FC Riga postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Joëla Bopesu. Na boisko wszedł Aleksejs Viszniakovs, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Valmiera: Vladislavsowi Soloveičiksowi w 76. i Ofosu Appiahowi w 84. minucie. W 83. minucie w drużynie FC Riga doszło do zmiany. Kamil Biliński wszedł za Romana Debelkę. Po chwili trener Valmiery postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Pacifique'a Gbaguidiego wszedł Olaide Badmus, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Valmiery utrzymać remis.

W doliczonej trzeciej minucie meczu sędzia przyznał kartkę Elvisowi Stuglisowi z zespołu FC Riga.

Vladislavs Lazarevs
65′ Antonijs Czernomordijs
Ofosu Appiah84′
Armands Petersons
Boriss Bogdaškins
90′ Elvis Stuglis
Madis Oskars Miķelsons
Felipe Bezerra Brisola
Mārcis Ērglis70′
70′ Joël Fey d'Or Bopesu
Leonardo Silva Lelis59′
58′ Abdisalam Ibrahim
Pacifique Hector Gbaguidi Djonougbe 90′
58′ Ritvars Rugins
Vladislavs Soloveičiks76′
Tomislav Šarić
Toluwalase Emmanuel Arokodare
83′ Roman Debelko
Alvis Jaunzems
58′ Roger Junio Rodrigues Figueira
Shunsuke Nakamura
70′ Aleksejs Viszniakovs
Kārlis Zvirbulis
83′ Kamil Biliński
Konstantin Cherny

Przewaga jedenastki FC Riga w posiadaniu piłki była ogromna (73 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu. Wyjątkowa nieporadność napastników Valmiery była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Jedenastka FC Riga w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Valmiery w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.