Liga łotewska - 21. kolejka Virsligi: Daugava Ryga - FK Jelgava 2-0 (1-0)

6 lipca na Stadions Arkādija grass w Rydze odbyło się starcie 21. kolejki łotewskiej Virsligi pomiędzy drużynami Daugavy Ryga i Jelgavy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Daugavy Ryga 2-0. Mecz obejrzało 500 widzów.

21. kolejka Łotwa - Virsliga
2019-07-06 18:00 | Stadion: Stadions Arkādija grass | Widzów: 500 | Arbiter: A. Anufrijevs
Daugava Ryga
FK Jelgava
2
0
V. Jagodinskis 37'
D. Lemajić 82'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Jedenastka Daugavy Ryga wygrała aż 11 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko siedem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Daugava Ryga: Darkowi Lemajiciowi w 24. i Vitālijsowi Jagodinskisowi w 30. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Daugavy Ryga w 37. minucie spotkania, gdy Vitālijs Jagodinskis strzelił pierwszego gola. W 43. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Renardsa Rodego z Jelgavy, a w 44. minucie Andrejsa Cigaņiksa z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Daugavy Ryga.

W 59. minucie arbiter przyznał kartkę Viktorsowi Litvinskisowi z drużyny gości. W 61. minucie Irakli Bidzinashvili został zmieniony przez Yaëla Eisdena.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Daugava Ryga: Slavkowi Blagojeviciowi w 65. i Edvinasowi Girdvainisowi w 71. minucie.

Zespół Jelgavy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Darko Lemajić.

W 87. minucie w zespole Daugavy Ryga doszło do zmiany. Nauris Bulvītis wszedł za Edvinasa Girdvainisa. W doliczonej drugiej minucie meczu arbiter ukarał kartką Jeremy'ego Fernandesa, piłkarza gości. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Vladislavs Kurakins
71′ 87′ Edvinas Girdvainis
Jeremy Fernandes90′
 37′ 30′ Vitalijs Jagodinskis
Viktors Litvinskis59′
Vladislavs Sorokins
Stanislav Mykytsey
65′ Slavko Blagojević
Renards Rode43′
44′ 78′ Andrejs Ciganiks
Aleksandr Kotlyarov
79′ Andrija Kaluđerović
Artjoms Osipovs
 82′ 24′ Darko Lemajić
Janyro Purperhart
Dmitrijs Grigorjevs
Germans Malins
87′ Nauris Bulvītis
Ivo Minkevičs
Takayuki Seto
Valērijs Redjko
78′ Alans Sineļnikovs
Yaël Eisden61′
79′ Tin Vukmanić
Andris Krušatins
Alain Cedric Herve Kouadio
Ņikita Ivanovs
Tomáš Malec
Artis Jaudzems

Sędzia ukarał żółtymi kartkami pięciu zawodników Daugavy Ryga. Przyznał im trzy żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Drużyna Daugavy Ryga w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.