Liga łotewska - 20. kolejka Virsligi: FS METTA / Latvijas Universitāte - Riga FC 0-4 (0-1)

30 czerwca na Stadions Skonto w Rydze odbyło się starcie 20. kolejki łotewskiej Virsligi pomiędzy drużynami FS-u METTA i FC Riga. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Riga 4-0. Na stadionie zasiadło 615 widzów.

D. Rakels 74'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Drużyna FC Riga wygrała aż 12 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Roman Debelko wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Riga, strzelając gola w szóstej minucie pojedynku.

W 12. minucie kartką został ukarany Kristaps Liepa, zawodnik FS-u METTA. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Riga.

W 52. minucie kartkę otrzymał Raimonds Krollis z FS-u METTA. W 60. minucie Rihards Ozoliņš zastąpił Bensona Fazilego.

Drużyna FS-u METTA ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka FC Riga, zdobywając kolejną bramkę. Po godzinie gry wynik na 0-2 podwyższył Felipe Brisola.

W 63. minucie Vladislavs Fjodorovs został zmieniony przez Aleksejsa Viszniakovsa, co miało wzmocnić zespół FC Riga. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kgotsa Masangane'a na Jēkabsa Lagūnsa oraz Tamirlana Dzhamalutdinova na Ričardsa Žaldovskisa. W 66. minucie kartkę dostał Kabelo Seriba, piłkarz FS-u METTA.

W 69. minucie do własnej bramki trafił zawodnik FS-u METTA Benson Fazili. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce FC Riga doszło do zmiany. Joël Bopesu wszedł za Felipe Brisolę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Riga w 74. minucie spotkania, gdy Deniss Rakels strzelił czwartego gola. W 77. minucie w drużynie FC Riga doszło do zmiany. Kamil Biliński wszedł za Romana Debelkę.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-4.

Antonijs Czernomordijs
66′ Kabelo Seriba
Vladislavs Fjodorovs63′
69′ Tamirlan Dzhamalutdinov
Stefan Panić
12′ Kristaps Liepa
Ritvars Rugins
60′ Rihards Ozoliņš
Tomislav Šarić
52′ Raimonds Krollis
Roman Debelko  6′ 77′
69′ Kgotso Masangane
Elvis Stuglis
60′ 69′ (samob.) Benson Fazili
Joël Fey d'Or Bopesu74′
69′ Jēkabs Lagūns
Abdisalam Ibrahim
Ņikita Kovaļonoks
Aleksejs Viszniakovs63′
69′ Ričards Žaldovskis
Kamil Biliński77′

Arbiter nie ukarał piłkarzy FC Riga żadną kartką, natomiast zawodnikom FS-u METTA pokazał trzy żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.