Liga łotewska - 20. kolejka Virsligi: FK Ventspils - FK Tukums 2000 2-0 (0-0)

W meczu 20. kolejki łotewskiej Virsligi, który rozegrany został 27 września, zespół FK Ventspils wygrał z FK Tukums 2000 2-0 (0-0). Mecz na Olimpiskā centra Ventspils Stadionā obejrzało 250 widzów.

20. kolejka Łotwa - Virsliga
2020-09-27 14:00 | Stadion: Olimpiskā centra Ventspils Stadionā | Widzów: 250 | Arbiter: V. Spasjonnikovs
FK Ventspils
FK Tukums 2000
2
0
K. Kokins 46'
K. Svarups 90'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 35. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Abdoula-Gafara Mamaha z FK Ventspils, a w 42. minucie Olabanja Ogunjego z drużyny przeciwnej.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 46. minucie Kaspars Kokins dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 58. minucie Giorgi Eristavi został zastąpiony przez Kasparsa Svarupsa. A trener FK Tukums 2000 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kristersa Penkevicsa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Alekss Regža. W 64. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Olabanjo Ogunji osłabiając drużynę FK Tukums 2000. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 42. minucie.

Między 69. a 75. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 74. minucie w drużynie FK Tukums 2000 doszło do zmiany. Kaspars Anmanis wszedł za Maksimsa Sidorovsa. Chwilę później trener FK Ventspils postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Kazeem Aderounmu, a murawę opuścił Kaspars Kokins.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Kaspars Svarups. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku boisko opuścili piłkarze FK Ventspils: Mariss Bite, Abdulla Genaev, a na ich miejsce weszli Daniils Ulimbaševs, Evgeni Kozlov. Minutę później sędzia pokazał żółtą kartkę Tomsowi Aizgrāvisowi z zespołu gości. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Toms Aizgrāvis90′
35′ Abdoul-Gafar Mamah
Roberts Krists Jaunarājs-Janvāris
Giorgi Mtchedlishvili Jr.
Jānis Krautmanis
Andrii Sakhnevich
Alekss Regža61′
58′ Giorgi Eristavi
Einārs Blumers69′ 77′
72′ 90′ Daniils Ulimbaševs
Olabanjo Alexander Ogunji42′ 64′
Beka Varshanidze
Pam Dalyop Samuel75′
Lucas Villela Rezende
Jonas Skinderis
 46′ 77′ Kaspars Kokins
Emeka Michael Basil86′
90′ Evgeni Kozlov
Maksims Sidorovs74′
Dele Sunday Alampasu
Vladislavs Kapustins
Giorgi Rekhviashvili
Kaspars Anmanis74′
90′ Mariss Bite
Krists Krūmiņš
Niks Dusalijevs
Gatis Lūks77′
77′ Kazeem Ojo Aderounmu
Kristers Penkevics61′
58′  90′ Kaspars Svarups
Pāvels Pilāts
90′ Abdulla Genaev
Kristers Eduards Švāns86′

Drużyna FK Ventspils była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zawodnicy gości otrzymali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.