Liga łotewska - 20. kolejka Virsligi: FK Liepāja - FS METTA / Latvijas Universitāte 3-0 (0-0)

28 września na Stadions Daugava w Lipawie odbył się pojedynek 20. kolejki łotewskiej Virsligi pomiędzy drużynami Liepej i FS-u METTA. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Liepej 3-0. Na stadionie zasiadło 270 widzów.

M. Kigurs 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 26 starć zespół Liepej wygrał 20 razy i zanotował sześć porażek, żaden pojedynek nie zakończył się remisem.

Od pierwszych minut zespół Liepej zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny FS-u METTA była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka Liepej wyszła w zmienionym składzie, za Richarda Fridaya, Seidu Yahayę weszli Valeri Gorbachik, Martinš Kigurs.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Liepej w 55. minucie spotkania, gdy Valeri Gorbachik strzelił pierwszego gola. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie.

Trener Liepej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Dodo, a murawę opuścił Eduards Tīdenbergs. Dodo nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to już jego ósmy gol w tegorocznych rozgrywkach. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Markowi Simiciowi z Liepej. Była to 62. minuta starcia.

Jedenastka FS-u METTA ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 69. minucie na listę strzelców wpisał się Dodo. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Kibice FS-u METTA nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sylvina Kayembego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Kgotso Masangane. W 75. minucie za Albana Kadriu wszedł Lūkass Vapne.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonej pierwszej minucie meczu wynik ustalił Martinš Kigurs.

Dwie minuty później w zespole Liepej doszło do zmiany. Roberts Zelmanis wszedł za Seydinę Keitę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Gabriels Kirkils
90′ Seydina Abou Bakr Lamine Keita
Normunds Uldriķis
62′ Marko Simić
Lukman Halilu Zakari
Evgeni Berezkin
Alban Kadriu75′
46′ Richard Emeka Friday
Iļja Korotkovs88′
Ingars Sarmis Stuglis
Rihards Ozoliņš80′
61′ Eduards Tīdenbergs
Raimonds Krollis
46′ Seidu Yahaya
Kgotso Masangane75′
Arturs Karašausks
Matīss Zēģele75′
Olexandr Rybka
Janis Beks
90′ Roberts Zelmanis
Daniels Fedorovics
Vadims Žuļevs
Renārs Guliaks88′
46′  90′ Martinš Kigurs
Lūkass Vapne75′
Cristian Damián Torres
Oskars Vientiess80′
46′  55′ Valeri Gorbachik
Sylvin Mulumba Kayembe Ilolo75′
61′  69′ Luiz Paulo Hilario Dodo
Aleksejs Krjukovičs75′

Drużyna Liepej zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów. Wyjątkowa nieporadność napastników FS-u METTA była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Liepej przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół FS-u METTA w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.