Liga łotewska - 20. kolejka Virsligi: FK JPFS / Spartaks Jūrmala - Daugava Ryga 1-0 (0-0)

W starciu 20. kolejki łotewskiej Virsligi, które rozegrane zostało 29 czerwca, zespół Spartaksu zwyciężył z Daugavą Ryga 1-0 (0-0). Mecz na Slokas Stadionā w Jurmałej obejrzało 585 widzów.

G. Charpentier 67'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 pojedynki jedenastka Daugavy Ryga wygrała 14 razy i zanotowała osiem porażek oraz jeden remis.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 14. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Glebsa Kļuškinsa z Daugavy Ryga, a w 44. minucie Edgarsa Vardanjansa z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę zespół Spartaksu rozpoczął w zmienionym składzie, za Chikezie Nwaorisę wszedł Edgars Gauracs. Także jedenastka Daugavy Ryga rozpoczęła w zmienionym składzie, za Edvinasa Girdvainisa wszedł Nauris Bulvītis. W 55. minucie sędzia wręczył kartkę Ņikicie Bērenfeldsowi z zespołu gospodarzy.

W 63. minucie Andrejs Cigaņiks został zmieniony przez Aleksandrsa Solovjovsa.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Spartaksu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 67. minucie bramkę zdobył Gabriel Charpentier.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Daugavy Ryga doszło do zmiany. Tomáš Malec wszedł za Andryję Kaluđerovicia. Po chwili trener Spartaksu postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Edgarsa Vardanjansa wszedł Vitalijs Smirnovs, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. W 89. minucie w zespole Spartaksu doszło do zmiany. Aliyu Adam wszedł za Nemanję Belakovicia.

W doliczonej piątej minucie starcia arbiter pokazał kartkę Vladislavsowi Sorokinsowi, piłkarzowi gości.

Dmitrijs Grigorjevs
55′ Ņikita Bērenfelds
Slavko Blagojević
89′ Nemanja Belaković
Andrejs Ciganiks63′
 67′ Gabriel Charpentier
Glebs Kļuškins14′
Lucky Onyebuchi Opara
Roberts Savalnieks
44′ 83′ Edgars Vardanjans
Takayuki Seto
46′ Chikezie Miracle Nwaorisa
Andrija Kaluđerović74′
Verners Zalaks
Darko Lemajić
Jevgēņijs Nerugals
Kaspars Ikstens
83′ Vitalijs Smirnovs
Nauris Bulvītis46′
89′ Aliyu Yau Adam
Bonfilscaleb Bimenyimana
46′ Edgars Gauracs
Tomáš Malec74′

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Spartaksu. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.