Liga łotewska - 2. kolejka Virsligi: FK JPFS / Spartaks Jūrmala - Riga FC 2-1 (1-0)

21 czerwca na Slokas Stadionā w Jurmałej odbyło się spotkanie 2. kolejki łotewskiej Virsligi pomiędzy drużynami Spartaksu i FC Riga. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Spartaksu 2-1.

Felipe Brisola 70'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 22 mecze drużyna FC Riga wygrała 12 razy i zanotowała sześć porażek oraz cztery remisy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między siódmą a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Spartaksu i dwie drużynie przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy to zawodnicy Spartaksu otworzyli wynik. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Nemanja Belaković. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Spartaksu.

Drugą połowę jedenastka FC Riga rozpoczęła w zmienionym składzie, za Vyacheslava Sharpara, Jakuba Horę weszli Olegs Laizans, Michaël Nkololo.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Spartaksu w 51. minucie spotkania, gdy Chikezie Nwaorisa strzelił drugiego gola. W 56. minucie Talocha został zastąpiony przez Ritvarsa Ruginsa.

W 62. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kyryla Dryshlyuka ze Spartaksu, a w 63. minucie Felipe Brisolę z drużyny przeciwnej.

Niedługo później Felipe Brisola wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Riga, zdobywając bramkę w 70. minucie pojedynku. W 76. minucie Nemanja Belaković został zmieniony przez Raivisa Skrebelsa, a za Ariagnera Smitha wszedł na boisko Didine Djouhary, co miało wzmocnić drużynę Spartaksu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stênia Júniora na Armandsa Petersonsa.

W 77. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ritvarsa Ruginsa z FC Riga, a w siódmej minucie doliczonego czasu meczu Dāvisa Ošsa z drużyny przeciwnej. Zespołowi FC Riga zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Spartaksu.

Riga FC
90′ Dāvis Ošs
Roberts Ozols
Ņikita Bērenfelds
João Carlos Araújo Fonseca Silva56′
29′ Nauris Bulvītis
Antonijs Czernomordijs
Badra Ali Camara
Herdi Prenga
Saminu Kwari Abdullahi
Felipe Bezerra Brisola  70′ 63′
 45′ 76′ Nemanja Belaković
Stênio Marcos da Fonseca Salazar Júnior82′
62′ 67′ Kyrylo Dryshlyuk
Vladislavs Fjodorovs33′
41′ 67′ Sergey Eremenko
Jakub Hora46′
7′ Lucky Onyebuchi Opara
Stefan Panić19′
76′ Ariagner Steven Smith Medina
Vyacheslav Sharpar46′
 51′ 61′ Chikezie Miracle Nwaorisa
Roman Debelko56′
Jevgēņijs Nerugals
Nils Toms Puriņš
Klāvs Kramēns
Armands Petersons82′
61′ Aliyu Yau Adam
Marko Đurišić
76′ Didine Mohamed Djouhary
Olegs Laizans46′
67′ Pam Dalyop Samuel
Michaël Jordan Nkololo46′
76′ Raivis Skrebels
Ritvars Rugins56′ 77′
67′ Newton Aubrey Williams Richards
Richard Kule Mbombo56′

Arbiter w pierwszej połowie pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Spartaksu, a w drugiej dwie. Zawodnicy gości dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.