Liga łotewska - 2. kolejka Virsligi: FK Jelgava - BFC Daugavpils 1-0 (0-0)

W meczu 2. kolejki łotewskiej Virsligi, który rozegrany został 20 czerwca, zespół Jelgavy wygrał z BFC Daugavpils 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Zemgales Olimpiskā centra.

J. Akpudje 83' (samob.)

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Jedenastka Jelgavy wygrała aż 15 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia ukarał kartką Viktorsa Litvinskisa, piłkarza BFC Daugavpils.

W 49. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Tatsu z BFC Daugavpils, a w 53. minucie Ingusa Šlampego z drużyny przeciwnej. W 63. minucie za Daņiilsa Hvoiņickisa wszedł Alans Sineļnikovs.

Niedługo później trener BFC Daugavpils postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Vüqara Əsgərova wszedł Stanislav Nechyporenko, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna BFC Daugavpils nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz.

W 83. minucie do własnej bramki trafił zawodnik BFC Daugavpils Joshua Akpudje. W 87. minucie Valerijs Afanasjevs został zmieniony przez Dāvisa Cucursa, co miało wzmocnić zespół BFC Daugavpils. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marksa Kurtišsa na Dāvisa Indrānsa oraz Yuriego Golubkę na Emekę Basil.

Daniels Balodis
Joshua Oghene Ochukwu Akpudje 83′ (samob.)
Dmytro Semenov
David Akintola Idowu
53′ 73′ Ingus Šlampe
Viktors Litvinskis44′
63′ Daņiils Hvoiņickis
Chinonso Offor Nnamdi
Jevgeņijs Kazačoks
Valerijs Afanasjevs87′
Igors Kozlovs
Raivis Ķiršs
90′ Yurii Golubka
Edgars Ivanovs
63′ Ņikita Ivanovs
Andrejs Kovaļovs
90′ Marks Kurtišs
Nagamatsu Tatsuro49′
Artiom Radczenko
Vüqar Əsgərov75′
Dmitrijs Grigorjevs
Ņikita Šaraņins
73′ Volodymyr Kirychuk
Daniel Adrian Adjetey
90′ Dāvis Indrāns
Aleksejs Kudelkins
Olabanjo Alexander Ogunji
Stanislav Nechyporenko75′
63′ Alans Sineļnikovs
Dāvis Cucurs87′
90′ Emeka Michael Basil
Oļģerts Raščevskis
63′ Yurii Zakharkiv
Vladislavs Timofejevs

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Jelgavy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.