Liga łotewska - 19. kolejka Virsligi: Riga FC - Valmiera Glass FK / Bērnu sporta skola 1-0 (1-0)

20 września na Stadions Skonto w Rydze odbyło się starcie 19. kolejki łotewskiej Virsligi pomiędzy drużynami FC Riga i Valmiery. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Riga 1-0. Na stadionie zasiadło 725 widzów.

Wesley Natã 7'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Drużyna FC Riga wygrała aż 10 razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Wesley Natã dla drużyny FC Riga. Bramka padła w tej samej minucie.

Między ósmą a 20. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Valmiery i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Riga.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w zespole FC Riga doszło do zmiany. Pedrinho wszedł za Wesleya Natę. W 69. minucie Richard Mbombo został zastąpiony przez Stefana Miloševicia.

A kibice Valmiery nie mogli już doczekać się wprowadzenia Daniilsa Skopenkę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Olaide Badmus. W 82. minucie kartkę obejrzał Djibril Gueye z Valmiery. Chwilę później trener FC Riga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Michaël Nkololo, a murawę opuścił Jakub Hora.

W tej samej minucie Roger został zmieniony przez Daria da Silvę, co miało wzmocnić jedenastkę FC Riga. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Eriksa Punculsa na Vladimirsa Stepanovsa. W 85. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Michaëla Nkololę z FC Riga, a w 90. minucie Daniilsa Skopenkę z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Riga FC
20′ Roberts Ozols
Mohamed Victor Diagne
83′ Jakub Hora
Alvis Jaunzems
83′ Roger Junio Rodrigues Figueira
Luka Silagadze
Vyacheslav Sharpar
Djibril Gueye82′
69′ Richard Kule Mbombo
Alioune Ndoye8′
 7′ 60′ Wesley Natã Wachholz
Eriks Punculs88′
Nils Toms Puriņš
Rūdolfs Soloha
60′ Pedro Filipe Barbosa Moreira
Dāvis Indrāns
Federico Bravo
Kristaps Liepa
Vladislavs Fjodorovs
Kristers Lūsiņš
83′ 85′ Michaël Jordan Nkololo
Daniils Skopenko77′ 90′
83′ Dario Frederico da Silva
Kārlis Zvirbulis
69′ Stefan Milošević
Vladimirs Stepanovs88′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Valmiery, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Valmiery w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.