Liga łotewska - 19. kolejka Virsligi: FS METTA - Spartaks 1-1 (1-0)

20 września na Daugavas Stadionā w Rydze odbyło się starcie 19. kolejki łotewskiej Virsligi pomiędzy drużynami FS-u METTA i Spartaksu. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 371 widzów.

19. kolejka Łotwa - Virsliga
2020-09-20 14:00 | Stadion: Daugavas Stadionā | Widzów: 371 | Arbiter: V. Spasjonnikovs
FS METTA / Latvijas Universitāte
FK JPFS / Spartaks Jūrmala
1
1
R. Krollis 45'
L. Opara 58'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 46 razy. Zespół Spartaksu wygrał aż 26 razy, zremisował 10, a przegrał tylko 10.

Od pierwszych minut drużyna Spartaksu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu FS-u METTA była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pod koniec pierwszej połowy piłkarze FS-u METTA nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 45. minucie Raimonds Krollis dał prowadzenie swojej jedenastce. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FS-u METTA.

W 50. minucie arbiter ukarał kartką Naurisa Bulvītisa, piłkarza Spartaksu.

Zespół Spartaksu wyrównał wynik meczu. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Lucky Opara.

W 59. minucie w jedenastce Spartaksu doszło do zmiany. Chikezie Nwaorisa wszedł za Cristiana Drosa. W 60. minucie Krists Gulbis zastąpił Gabrielsa Kirkilsa. W tej samej minucie w zespole FS-u METTA doszło do zmiany. Kgotso Masangane wszedł za Matīssa Zēģelego.

A kibice Spartaksu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Raivisa Skrebelsa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Kyrylo Dryshlyuk. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Spartaksu doszło do zmiany. Leon Šipoš wszedł za Newtona Williamsa. Chwilę później trener FS-u METTA postanowił wzmocnić linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Albana Kadriu. Na boisko wszedł Iļja Korotkovs, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FS METTA: Franklinowi w 75. minucie i Rendijsowi Šibassowi w drugiej minucie doliczonego czasu meczu. W 89. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Didine Djouhary, Kwadwo Asamoah, a na ich miejsce weszli Saminu Abdullahi, Nemanja Belaković. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Jevgēņijs Nerugals
60′ Krists Kristers Gulbis
Nauris Bulvītis50′
Roberts Ķipsts
Edgaras Żarskis
90′ Rendijs Šibass
Saminu Kwari Abdullahi89′
75′ Franklin Jospeh Tochukwu Onwudiwe
Nemanja Belaković89′
Normunds Uldriķis
Cristian Dros59′
Lukman Halilu Zakari
Kyrylo Dryshlyuk71′
73′ Alban Kadriu
Romāns Mickevičs
Rihards Ozoliņš
Lucky Onyebuchi Opara  58′
 45′ Raimonds Krollis
Ariagner Steven Smith Medina
60′ Matīss Zēģele
Newton Aubrey Williams Richards71′
Janis Beks
Dāvis Ošs
Emīls Birka
Klāvs Kramēns
60′ Gabriels Kirkils
Didine Mohamed Djouhary89′
73′ Iļja Korotkovs
Raivis Skrebels71′
Sylvin Mulumba Kayembe Ilolo
Kwadwo Asamoah89′
Aleksejs Krjukovičs
Chikezie Miracle Nwaorisa59′
60′ Kgotso Masangane
Leon Šipoš71′

Dominacja na boisku nie przełożyła się na pomyślny rezultat dla jedenastki Spartaksu, mimo że oddała ona osiem celnych strzałów.

Zawodnicy FS-u METTA dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół FS-u METTA w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.