Liga łotewska - 19. kolejka Virsligi: Daugava Ryga - FK Ventspils 1-1 (1-0)

W meczu 19. kolejki łotewskiej Virsligi, który rozegrany został 20 września, zespół Daugavy Ryga zremisował z FK Ventspils 1-1 (1-0). Mecz na Stadions Arkādija grass w Rydze obejrzało 200 widzów.

19. kolejka Łotwa - Virsliga
2020-09-20 16:00 | Stadion: Stadions Arkādija grass | Widzów: 200 | Arbiter: A. Ķēniņš
Daugava Ryga
FK Ventspils
1
1
A. Zjuzins 44'
E. Kozlov 69'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 27 razy. Jedenastka FK Ventspils wygrała aż 16 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko osiem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Artūrsowi Zjuzinsowi z zespołu gospodarzy. Była to 39. minuta spotkania.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Daugavy Ryga nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Artūrs Zjuzins.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Daugavy Ryga.

Na drugą połowę zespół FK Ventspils wyszedł w zmienionym składzie, za Andriego Sakhnevicha wszedł Giorgi Rekhviashvili. Kibice FK Ventspils nie mogli już doczekać się wprowadzenia Chrisa Ondonga. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Giorgi Mtchedlishvili. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującego gola.

W 54. minucie sędzia ukarał kartką Leonela Strumię, zawodnika gospodarzy.

Piłkarze gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 69. minucie wynik ustalił Evgeni Kozlov. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 70. minucie za Kasparsa Svarupsa wszedł Kaspars Kokins. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Chris Ondong z FK Ventspils. W następstwie utraty bramki trener Daugavy Ryga postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Artūrsa Zjuzinsa i na pole gry wprowadził napastnika Alaina Herve'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie sześć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Między 75. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Między 78. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Daugavy Ryga: Leonel Strumia, Janis Ikaunieks, na ich miejsce weszli: Chinonso Nnamdi, Tomáš Šimkovič. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Abdulli Genaev, Dumte'a Pyagbary zajęli: Giorgi Eristavi, Mariss Bite. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Dmitrijs Litvinskis86′
75′ Žiga Lipušček
Abdoul-Gafar Mamah
Aleksandrs Solovjovs
Giorgi Mtchedlishvili Jr.46′
90′ Janis Ikaunieks
Andrii Sakhnevich46′
Roberts Savalnieks
Daniils Ulimbaševs
54′ 78′ Leonel Strumia
Beka Varshanidze
Tomislav Šarić
Evgeni Kozlov  69′
 44′ 39′ 73′ Artūrs Zjuzins
Giorgi Rekhviashvili46′
78′ Chinonso Offor Nnamdi
Mariss Bite83′
Vladislavs Sorokins
Giorgi Eristavi83′
90′ Tomáš Šimkovič
Kazeem Ojo Aderounmu
Renārs Varslavāns
Kaspars Kokins70′
73′ Alain Cedric Herve Kouadio
Chris Marlon Ondong Mba46′ 71′

Dominacja na boisku nie przełożyła się na pomyślny rezultat dla jedenastki Daugavy Ryga, mimo że oddała ona osiem celnych strzałów.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna FK Ventspils w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.