Liga łotewska - 18. kolejka Virsligi: Valmiera - FS METTA 1-0 (0-0)

13 września na Vidzemes Olimpiskais centrs odbyło się spotkanie 18. kolejki łotewskiej Virsligi pomiędzy drużynami Valmiery i FS-u METTA. Starcie zakończyło się zwycięstwem Valmiery 1-0. Na stadionie stawiło się 430 widzów.

18. kolejka Łotwa - Virsliga
2020-09-13 15:00 | Stadion: Vidzemes Olimpiskais centrs | Widzów: 430 | Arbiter: A. Anufrijevs
Valmiera Glass FK / Bērnu sporta skola
FS METTA / Latvijas Universitāte
1
0
D. Gueye 50'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 24 mecze zespół FS-u METTA wygrał 16 razy i zanotował jedną porażkę oraz siedem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartką został ukarany Roberts Ķipsts, piłkarz gości.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę zespół Valmiery rozpoczął w zmienionym składzie, za Toluwalase'a Arokodare'a wszedł Mohamed Diagne.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Djibril Gueye.

W 57. minucie kartkę dostał Iļja Korotkovs z drużyny gości. Chwilę później trener Valmiery postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Eriks Punculs, a murawę opuścił Alioune Ndoye. Na murawie, jak to często zdarzało się FS-owi METTA w tym sezonie, pojawił się Normunds Uldriķis, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 65. minucie Iļję Korotkovsa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W tej samej minucie Sylvin Kayembe został zmieniony przez Artjomsa Puzirevskisa. W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rendijsa Šibassa z FS-u METTA, a w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu Krišsa Kārkliņša z drużyny przeciwnej.

Rendijs Šibass84′
89′ Alvis Jaunzems
Franklin Jospeh Tochukwu Onwudiwe
90′ Krišs Kārkliņš
Alban Kadriu
82′ Luka Silagadze
Iļja Korotkovs57′ 65′
46′ Toluwalase Emmanuel Arokodare
Rihards Ozoliņš
 50′ 82′ Djibril Gueye
Lūkass Vapne71′
62′ Alioune Ndoye
Sylvin Mulumba Kayembe Ilolo65′
Rūdolfs Soloha
Janis Beks
89′ Olaide Muhammed Badmus
Gabriels Kirkils
46′ Mohamed Victor Diagne
Normunds Uldriķis65′
82′ Kristaps Liepa
Aleksejs Krjukovičs
82′ Daniils Skopenko
Artjoms Puzirevskis65′
62′ Eriks Punculs
Matīss Zēģele71′
Vladimirs Stepanovs

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Valmiery otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna FS-u METTA w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.