Liga łotewska - 18. kolejka Virsligi: FK Ventspils - Riga FC 0-2 (0-1)

12 września na Olimpiskā centra Ventspils Stadionā odbył się mecz 18. kolejki łotewskiej Virsligi pomiędzy drużynami FK Ventspils i FC Riga. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Riga 2-0. Na stadionie zasiadło 300 widzów.

18. kolejka Łotwa - Virsliga
2020-09-12 15:00 | Stadion: Olimpiskā centra Ventspils Stadionā | Widzów: 300 | Arbiter: A. Golubevs
FK Ventspils
Riga FC
0
2
S. Milošević 20'
K. Mbombo 90'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Stefan Milošević wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Riga , zdobywając bramkę w 20. minucie spotkania.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Stefanowi Paniciowi z drużyny gości. Była to 42. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Riga.

W 51. minucie kartkę dostał Daniils Ulimbaševs, piłkarz FK Ventspils. Trener FK Ventspils postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił obrońcę Artūrsa Ļotčikovsa i na pole gry wprowadził napastnika Kasparsa Svarupsa, który w bieżącym sezonie ma na koncie już sześć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

A trener FC Riga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Vladimirsa Kamessa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Roger. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejną bramkę. W 63. minucie za Stefana Miloševicia wszedł Richard Mbombo. Między 68. a 79. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Riga w 90. minucie spotkania, gdy Richard Mbombo strzelił drugiego gola. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W trzeciej minucie doliczonego czasu meczu boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Niks Dusalijevs, Raens Tālbergs, a na ich miejsce weszli Giorgi Rekhviashvili, Evgeni Kozlov. Dwie minuty później sędzia przyznał kartkę Ritvarsowi Ruginsowi z FC Riga. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Elvis Stuglis
57′ Artūrs Ļotčikovs
Pedro Filipe Barbosa Moreira77′
90′ Giorgi Rekhviashvili
Marko Đurišić79′
Andrii Sakhnevich
Vladislavs Fjodorovs70′
68′ Giorgi Eristavi
Jakub Hora64′
51′ Daniils Ulimbaševs
Stefan Panić42′
68′ Lucas Villela Rezende
Roger Junio Rodrigues Figueira63′
90′ Evgeni Kozlov
Armands Petersons
90′ Niks Dusalijevs
Felipe Bezerra Brisola77′
68′ Kaspars Kokins
Vladimirs Kamess63′
57′ 72′ Kaspars Svarups
Olegs Laizans79′ 79′
90′ Raens Tālbergs
Dario Frederico da Silva64′
Abdulla Genaev
Richard Kule Mbombo63′  90′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom FC Riga przyznał cztery.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna FC Riga w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.