Liga łotewska - 18. kolejka Virsligi: Daugava Ryga - FK Tukums 2000 3-0 (2-0)

13 września na Stadions Arkādija grass w Rydze odbył się pojedynek 18. kolejki łotewskiej Virsligi pomiędzy drużynami Daugavy Ryga i FK Tukums 2000. Starcie zakończyło się zwycięstwem Daugavy Ryga 3-0. Na stadionie stawiło się 180 widzów.

18. kolejka Łotwa - Virsliga
2020-09-13 17:00 | Stadion: Stadions Arkādija grass | Widzów: 180 | Arbiter: K. Ratnieks
T. Šarić 51'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Jedenastka Daugavy Ryga wygrała aż 13 razy, zremisowała raz, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Daugavy Ryga w szóstej minucie spotkania, gdy Vjačeslavs Isajevs strzelił pierwszego gola.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Daugavy Ryga, zdobywając kolejną bramkę. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Janis Ikaunieks. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Tomislav Šarić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Daugavy Ryga, strzelając kolejnego gola w 51. minucie meczu. Kibice Daugavy Ryga nie mogli już doczekać się wprowadzenia Robertsa Savalnieksa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Baiano.

W 60. minucie za Tomislava Šaricia wszedł Artūrs Zjuzins. Chwilę później trener FK Tukums 2000 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Atis Ozols, a murawę opuścił Kristaps Gailis. Między 63. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Daugavy Ryga: Chinonso Nnamdi, Janis Ikaunieks, Leonel Strumia, na ich miejsce weszli: Alain Herve, Renārs Varslavāns, Vladislavs Sorokins. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Einārsa Blumersa, Kristersa Švānsa, Pāvelsa Pilātsa zajęli: Kaspars Anmanis, Krists Krūmiņš, Reinis Bečers.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Ivans Baturins
 6′ Vjačeslavs Isajevs
Kristaps Gailis63′
Vitalijs Jagodinskis
Roberts Krists Jaunarājs-Janvāris
Žiga Lipušček
Alekss Regža
73′ Chinonso Offor Nnamdi
Rudolfs Reingolcs
 29′ 73′ Janis Ikaunieks
Dāvis Sandis Strods
84′ Leonel Strumia
Einārs Blumers63′
 51′ 60′ Tomislav Šarić
Gatis Lūks
Tomáš Šimkovič
Pāvels Pilāts81′
Darko Lemajić
Pam Dalyop Samuel
60′ Emerson Santana Deocleciano
Kristers Eduards Švāns69′
Kaspars Ikstens
Vladislavs Kapustins
84′ Vladislavs Sorokins
Reinis Bečers81′
Mikhail Babichev
Kaspars Anmanis63′
60′ Roberts Savalnieks
Krists Krūmiņš69′
73′ Renārs Varslavāns
Atis Ozols63′
60′ Artūrs Zjuzins

73′ Alain Cedric Herve Kouadio

Drużyna Daugavy Ryga zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 10 celnych strzałów.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka Daugavy Ryga w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.