Liga łotewska - 16. kolejka Virsligi: FC Daugavpils / Progress - FK Liepāja 1-0 (0-0)

1 czerwca na Stadions Celtnieks odbyło się spotkanie 16. kolejki łotewskiej Virsligi pomiędzy drużynami BFC Daugavpils i Liepej. Mecz zakończył się zwycięstwem BFC Daugavpils 1-0. Na stadionie stawiło się 270 widzów.

16. kolejka Łotwa - Virsliga
2019-06-01 15:00 | Stadion: Stadions Celtnieks | Widzów: 270 | Arbiter: A. Ķēniņš
BFC Daugavpils
FK Liepāja
1
0
N. Carmona 67'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Zespół Liepej wygrał aż 11 razy, zremisował trzy, a przegrał tylko raz.

Od pierwszych minut drużyna Liepej zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki BFC Daugavpils była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy BFC Daugavpils w 67. minucie spotkania, gdy Naisir Carmona strzelił pierwszego gola. W 71. minucie za Danu Spătaru wszedł Alexis Delgado.

Trener Liepej wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Cristiana Torresa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Dodo. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Vadims Žuļevs z Liepej. Była to 84. minuta pojedynku. W 90. minucie w zespole BFC Daugavpils doszło do zmiany. Valerijs Afanasjevs wszedł za Naisira Carmonę.

Janis Ikaunieks
 67′ 90′ Naisir Carmona Muñoz
Cristian Damián Torres83′
90′ Valerijs Afanasjevs
Arturs Smetanovs

Arbiter nie ukarał zawodników BFC Daugavpils żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Drużyna BFC Daugavpils w drugiej połowie wymieniła jednego gracza. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Drużyny będą miały 14-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 15 czerwca drużyna Liepej rozegra kolejny mecz w Lipawie. Jej przeciwnikiem będzie Riga FC. Natomiast 16 czerwca FK JPFS / Spartaks Jūrmala będzie gościć jedenastkę BFC Daugavpils.