Liga łotewska - 15. kolejka Virsligi: Liepaja - Valmiera 1-0 (0-0)

W starciu 15. kolejki łotewskiej Virsligi, które rozegrane zostało 26 maja, drużyna Liepej wygrała z Valmierą 1-0 (0-0). Mecz na Stadions Daugava w Lipawie obejrzało 327 widzów.

R. Friday 51'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Liepej wygrała aż pięć razy, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 30. minucie kartkę dostał Vladislavs Soloveičiks, zawodnik Valmiery.

W 32. minucie Aleksejs Grjaznovs zastąpił Edgarsa Jermolajevsa. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter wręczył kartkę Mārtiņšowi Ķigursowi z zespołu gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedyną bramkę meczu zdobył Richard Friday dla jedenastki Liepej. Bramka padła w tej samej minucie. Między 55. a 76. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Valmiery i jedną drużynie przeciwnej.

W 59. minucie Shunsuke Nakamura został zmieniony przez Pacifique'a Gbaguidiego, co miało wzmocnić drużynę Valmiery. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Richarda Fridaya na Kristersa Tobersa w 74. minucie. Trener Valmiery postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił obrońcę Borissa Bogdaškinsa i na pole gry wprowadził napastnika Gatisa Kalniņša. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 84. minucie w drużynie Liepej doszło do zmiany. Alexis Delgado wszedł za Mārtiņša Ķigursa.

W doliczonej pierwszej minucie meczu kartką został ukarany Edgars Jermolajevs, piłkarz gości.

Madis Oskars Miķelsons
65′ Seydina Abou Bakr Lamine Keita
Mārcis Ērglis
Vadims Žuļevs
Leonardo Silva Lelis55′
 51′ 74′ Richard Emeka Friday
Aleksejs Grjaznovs32′
Janis Ikaunieks
Alvis Jaunzems
44′ 84′ Martinš Kigurs
Klāvs Kramēns
74′ Kristers Tobers
Pacifique Hector Gbaguidi Djonougbe 59′
Cristian Damián Torres
Valts Jaunzems
84′ Alexis Lucas Delgado
Edgars Jermolajevs32′ 90′
Vladislavs Kozlovs
Gatis Kalniņš78′
Viktors Ziemelis
Eriks Punculs

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Valmiery, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast jedenastka Valmiery wykorzystała wszystkie zmiany.