Reklama

Reklama

Liga łotewska - 15. kolejka Virsligi: FK Ventspils - Riga FC 1-0 (0-0)

W meczu 15. kolejki łotewskiej Virsligi, który rozegrany został 26 maja, drużyna FK Ventspils wygrała z FC Riga 1-0 (0-0). Mecz na Olimpiskā centra Ventspils Stadionā obejrzało 384 widzów.

W  meczu 15. kolejki łotewskiej Virsligi, który rozegrany został 26 maja, drużyna FK Ventspils wygrała  z FC Riga  1-0 (0-0). Mecz na Olimpiskā centra Ventspils Stadionā obejrzało 384 widzów.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 pojedynków zespół FC Riga wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 56. minucie za Vladislavsa Fjodorovsa wszedł Aleksejs Viszniakovs. Trener FC Riga postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Joëla Bopesu i na pole gry wprowadził napastnika Artursa Karašausksa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Reklama

Po chwili trener FK Ventspils postanowił wzmocnić formację obronną i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Jeana Alcenata. Na boisko wszedł Artūrs Ļotčikovs, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W tej samej minucie Anastasijs Mordatenko został zmieniony przez Joálissona, co miało wzmocnić drużynę FK Ventspils. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Felipe Brisolę na Minori Sato.

Mimo że zespół FK Ventspils nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 49 ataków oddał tylko dwa celne strzały, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 78. minucie Joálisson dał prowadzenie swojej jedenastce.

Jedyną kartkę w meczu arbiter wręczył Herdiemu Prendze z FC Riga. Była to 90. minuta starcia.

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza FK Ventspils. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom FC Riga pokazał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast jedenastka FC Riga w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę drużyna FC Riga rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Daugava Ryga. Natomiast 15 czerwca Daugava Ryga będzie rywalem jedenastki FK Ventspils w meczu, który odbędzie się w Rydze.

Reklama

Reklama

Reklama