Liga łotewska - 14. kolejka Virsligi: BFC Daugavpils - Riga FC 0-1 (0-1)

11 sierpnia na Stadions Celtnieks odbył się mecz 14. kolejki łotewskiej Virsligi pomiędzy drużynami BFC Daugavpils i FC Riga. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Riga 1-0. Na stadionie zasiadło 687 widzów.

14. kolejka Łotwa - Virsliga
2020-08-11 17:00 | Stadion: Stadions Celtnieks | Widzów: 687 | Arbiter: A. Golubevs
BFC Daugavpils
Riga FC
0
1
Pedrinho 25'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna FC Riga wygrała aż 11 razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut zespół FC Riga zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny BFC Daugavpils była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną bramkę meczu zdobył Pedrinho dla jedenastki FC Riga. Bramka padła w tej samej minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Riga.

Na drugą połowę jedenastka FC Riga wyszła w zmienionym składzie, za Armandsa Petersonsa wszedł Vladislavs Fjodorovs. W 59. minucie w drużynie FC Riga doszło do zmiany. Felipe Brisola wszedł za Pedrinha.

W 60. minucie za Vladimirsa Kamessa wszedł Stênio Júnior. Kibice FC Riga nie mogli już doczekać się wprowadzenia Rogera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Michaël Nkololo. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Davidowi Idowu z jedenastki gospodarzy. Była to 69. minuta pojedynku.

Niedługo później trener BFC Daugavpils postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Raivisa Ķiršsa. Na boisko wszedł Oļģerts Raščevskis, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 84. minucie w zespole FC Riga doszło do zmiany. Elvis Stuglis wszedł za Richarda Mbombo. W drugiej połowie nie padły gole.

Antonijs Czernomordijs
69′ David Akintola Idowu
Antons Kurakins
Kirils Iljins
Armands Petersons46′
Dāvis Cucurs
Herdi Prenga
77′ Raivis Ķiršs
Stênio Marcos da Fonseca Salazar Júnior60′
77′ Oļģerts Raščevskis
Vladislavs Fjodorovs46′
Vladislavs Timofejevs
Olegs Laizans
Jevgenijs Miņins
Roger Junio Rodrigues Figueira65′

Drużyna FC Riga była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy FC Riga żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała jednej zmiany. Natomiast zespół FC Riga w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.