Liga łotewska - 13. kolejka Virsligi: FK Ventspils - FK JPFS / Spartaks Jūrmala 1-1 (0-0)

W meczu 13. kolejki łotewskiej Virsligi, który rozegrany został 8 sierpnia, zespół FK Ventspils zremisował ze Spartaksem 1-1 (0-0). Mecz na Olimpiskā centra Ventspils Stadionā obejrzało 350 widzów.

13. kolejka Łotwa - Virsliga
2020-08-08 17:00 | Stadion: Olimpiskā centra Ventspils Stadionā | Widzów: 350 | Arbiter: M. Ķere
FK Ventspils
FK JPFS / Spartaks Jūrmala
1
1
E. Kozlov 80'
K. Dryshlyuk 64'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 37 razy. Jedenastka FK Ventspils wygrała aż 25 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko siedem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Chrisowi Ondongowi z drużyny gospodarzy. Była to 29. minuta spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę jedenastka Spartaksu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Chikezie Nwaorisę wszedł Kwadwo Asamoah. W 54. minucie kartkę otrzymał Abdoul-Gafar Mamah z FK Ventspils.

W 58. minucie za Cristiana Drosa wszedł Sergei Eremenko. W 60. minucie Didine Djouhary został zmieniony przez Kyryla Dryshlyuka, co miało wzmocnić drużynę Spartaksu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dumte'a Pyagbarę na Evgeniego Kozlova.

Wysiłki podejmowane przez zespół Spartaksu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Kyrylo Dryshlyuk.

Między 66. a 79. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 80. minucie wynik ustalił z rzutu karnego Evgeni Kozlov. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Spartaksu doszło do zmiany. Aliyu Adam wszedł za Saminu Abdullahiego.

W 88. minucie kartką został ukarany Nauris Bulvītis, piłkarz Spartaksu. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Dāvis Ošs
54′ Abdoul-Gafar Mamah
Ņikita Bērenfelds79′
68′ Giorgi Mtchedlishvili Jr.
Nauris Bulvītis88′
67′ Artūrs Ļotčikovs
Didine Mohamed Djouhary60′
29′ Chris Marlon Ondong Mba
Cristian Dros58′
62′ Dumte Christian Pyagbara
Lucky Onyebuchi Opara
75′ Kaspars Svarups
Ariagner Steven Smith Medina66′ 71′
75′ Abdulla Genaev
Chikezie Miracle Nwaorisa46′
Dele Sunday Alampasu
Jevgēņijs Nerugals
67′ Mariss Bite
Klāvs Kramēns
75′ Giorgi Eristavi
Aliyu Yau Adam87′
Kazeem Ojo Aderounmu
Kyrylo Dryshlyuk60′  64′
75′ Kaspars Kokins
Sergei Eremenko58′ 73′
62′  80′ (k.) Evgeni Kozlov
Kwadwo Asamoah46′
Raens Tālbergs
Eduards Višņakovs71′

Przewaga zespołu FK Ventspils w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Jedenastka Spartaksu zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Spartaksu w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.