Liga łotewska - 13. kolejka Virsligi: FK Tukums 2000 - Valmiera 2-3 (1-1)

W meczu 13. kolejki łotewskiej Virsligi, który rozegrany został 7 sierpnia, zespół FK Tukums 2000 przegrał z Valmierą 2-3 (1-1). Mecz na Tukuma pilsētas stadions obejrzało 535 widzów.

13. kolejka Łotwa - Virsliga
2020-08-07 17:00 | Stadion: Tukuma pilsētas stadions | Widzów: 535 | Arbiter: A. Treimanis
T. Arokodare 5',62',90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 pojedynki jedenastka Valmiery wygrała 12 razy i zanotowała siedem porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna gości trafiła do bramki rywala. W piątej minucie bramkę zdobył Toluwalase Arokodare. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Zawodnicy FK Tukums 2000 nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 22. minucie bramkę wyrównującą zdobył Emeka Basil.

Od 38. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Valmiery i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 55. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Valmiery Krišs Kārkliņš. W 59. minucie za Lukę Silagadzego wszedł Daniils Skopenko.

W tej samej minucie w jedenastce Valmiery doszło do zmiany. Kristers Lūsiņš wszedł za Mooteza Zaddema. Chwilę później trener Valmiery postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Kristaps Liepa, a murawę opuścił Mohamed Diagne.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Valmiery przyniosły efekt bramkowy. Gola na 2-2 strzelił ponownie na pół godziny przed końcowym gwizdkiem Toluwalase Arokodare.

W 63. minucie kartkę obejrzał Kristaps Liepa z drużyny gości. Chwilę później trener FK Tukums 2000 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Pama Samuela. Na boisko wszedł Kaspars Anmanis, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w jedenastce FK Tukums 2000 doszło do zmiany. Daniels Mīļais wszedł za Olabanja Ogunjego.

W 81. minucie kartkę dostał Jonas Skinderis, piłkarz gospodarzy.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonym czasie gry Toluwalase Arokodare hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 2-3.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry w zespole Valmiery doszło do zmiany. Daniels Balodis wszedł za Eriksa Punculsa. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-3.

Alvis Jaunzems
41′ Gatis Lūks
Krišs Kārkliņš 55′ (samob.)
75′ Olabanjo Alexander Ogunji
Mykola Musolitin
Kristers Penkevics
Luka Silagadze59′
68′ Pam Dalyop Samuel
Mootez Zaddem59′
81′ Jonas Skinderis
Toluwalase Emmanuel Arokodare  5′, 62′, 90′
 22′ Emeka Michael Basil
Kristers Lūsiņš59′
68′ Kaspars Anmanis
Daniils Skopenko59′
75′ Daniels Mīļais
Rudolfs Zeņģis
Pāvels Pilāts
Ingars Pūlis

Arbiter w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Valmiery, a w drugiej jedną. Piłkarze gospodarzy dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna Valmiery w drugiej połowie dokonała czterech zmian.