Liga łotewska - 12. kolejka Virsligi: FK JPFS / Spartaks Jūrmala - Daugava Ryga 1-1 (1-0)

3 sierpnia na Slokas Stadionā w Jurmałej odbyło się starcie 12. kolejki łotewskiej Virsligi pomiędzy drużynami Spartaksu i Daugavy Ryga. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 256 widzów.

12. kolejka Łotwa - Virsliga
2020-08-03 17:00 | Stadion: Slokas Stadionā | Widzów: 256 | Arbiter: A. Vītoliņš
FK JPFS / Spartaks Jūrmala
Daugava Ryga
1
1
A. Smith 11'
V. Jagodinskis 89'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 26 pojedynków drużyna Daugavy Ryga wygrała 16 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz jeden remis.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Spartaksu w 11. minucie spotkania, gdy Ariagner Smith strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Badrze Camarze ze Spartaksu. Była to 28. minuta pojedynku. W 42. minucie Edgaras Żarskis został zmieniony przez Klāvsa Kramēnsa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Spartaksu.

Między 46. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze Spartaksu: Badra Camara, Chikezie Nwaorisa, Romāns Mickevičs, Ariagner Smith, na ich miejsce weszli: Aliyu Adam, Kwadwo Asamoah, Saminu Abdullahi, Eduards Višņakovs. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Baiana, Tomáša Šimkoviča zajęli: Artūrs Zjuzins, Chinonso Nnamdi. Po godzinie gry sędzia pokazał kartkę Leonelowi Strumii, zawodnikowi gości.

A kibice Daugavy Ryga nie mogli już doczekać się wprowadzenia Renārsa Varslavānsa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Vladislavs Sorokins. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola.

Zespół gospodarzy długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 78 minut, jednak drużyna Daugavy Ryga doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Vitalijs Jagodinskis. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Adama Doumbia
28′ 46′ Badra Ali Camara
Vitalijs Jagodinskis  89′
42′ Edgaras Żarskis
Tomislav Šarić
64′ Romāns Mickevičs
Tomáš Šimkovič69′
Lucky Onyebuchi Opara
Alain Cedric Herve Kouadio
 11′ 78′ Ariagner Steven Smith Medina
Darko Lemajić
64′ Chikezie Miracle Nwaorisa
Emerson Santana Deocleciano60′
Jevgēņijs Nerugals
Kaspars Ikstens
42′ Klāvs Kramēns
Vjačeslavs Isajevs
64′ Saminu Kwari Abdullahi
Žiga Lipušček
46′ Aliyu Yau Adam
Chinonso Offor Nnamdi69′
Didine Mohamed Djouhary
Mikhail Babichev
64′ Kwadwo Asamoah
Renārs Varslavāns83′
78′ Eduards Višņakovs
Artūrs Zjuzins60′

Przewaga zespołu Daugavy Ryga w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka Daugavy Ryga w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.