Liga łotewska - 12. kolejka Virsligi: FK Jelgava - FS METTA / Latvijas Universitāte 2-2 (1-1)

3 sierpnia na Zemgales Olimpiskā centra odbył się pojedynek 12. kolejki łotewskiej Virsligi pomiędzy drużynami Jelgavy i FS-u METTA. Starcie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 350 widzów.

12. kolejka Łotwa - Virsliga
2020-08-03 17:00 | Stadion: Zemgales Olimpiskā centra | Widzów: 350 | Arbiter: V. Spasjonnikovs
E. Birka 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 43 razy. Drużyna Jelgavy wygrała aż 20 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko 11.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze FS-u METTA nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 16. minucie bramkę zdobył Raimonds Krollis.

W 28. minucie sędzia ukarał kartką Ingusa Šlampego, zawodnika Jelgavy.

Piłkarze Jelgavy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 32. minucie gola wyrównującego strzelił Yurii Zakharkiv.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FS METTA: Rendijsowi Šibassowi w 33. i Kristsowi Gulbisowi w 42. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 47. minucie sędzia przyznał kartkę Bensonowi Fazilemu z jedenastki gości. Po chwili trener FS-u METTA postanowił bronić wyniku. W 54. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Sylvina Kayembego wszedł Normunds Uldriķis, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie FS-u METTA utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie FS-u METTA udało się strzelić gola i wygrać.

W 70. minucie Benson Fazili zastąpił Oskarsa Vientiessa. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Raimondsowi Krollisowi, zawodnikowi gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Jelgavy w 78. minucie spotkania, gdy Andris Krušatins zdobył drugą bramkę. W 79. minucie w drużynie FS-u METTA doszło do zmiany. Artjoms Puzirevskis wszedł za Kgotsa Masangane'a.

Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Andrisowi Krušatinsowi z Jelgavy. W tej samej minucie trener Jelgavy postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Dāvis Indrāns, a murawę opuścił Marks Kurtišs.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania Emīls Birka wyrównał wynik meczu.

Minutę później arbiter ukarał kartkami Iva Minkevičsa z Jelgavy i Emīlsa Birkę z jedenastki gości. W doliczonej trzeciej minucie meczu w drużynie Jelgavy doszło do zmiany. Ingus Grinbergs wszedł za Yuriego Golubkę. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Helmuts Saulītis
90′ Ivo Minkevičs
Emīls Birka  90′ 90′
Dmytro Semenov
Krists Kristers Gulbis42′
28′ Ingus Šlampe
Benson Fazili47′ 70′
 78′ 82′ Andris Krušatins
Rihards Ozoliņš
90′ Yurii Golubka
Sylvin Mulumba Kayembe Ilolo54′
82′ Marks Kurtišs
Raimonds Krollis  16′ 74′
 32′ Yurii Zakharkiv
Kgotso Masangane79′
Dmitrijs Grigorjevs
Janis Beks
90′ Ingus Valters Grinbergs
Gabriels Kirkils
82′ Dāvis Indrāns

Artjoms Puzirevskis79′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gości, a w drugiej trzy. Zawodnicy Jelgavy dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół FS-u METTA w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.