Liga łotewska - 12. kolejka Virsligi: BFC Daugavpils - FK Tukums 2000 1-1 (0-0)

3 sierpnia na Stadions Celtnieks odbyło się spotkanie 12. kolejki łotewskiej Virsligi pomiędzy drużynami BFC Daugavpils i FK Tukums 2000. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 407 widzów.

12. kolejka Łotwa - Virsliga
2020-08-03 17:00 | Stadion: Stadions Celtnieks | Widzów: 407 | Arbiter: A. Anufrijevs
BFC Daugavpils
FK Tukums 2000
1
1
M. Regža 78'
P. Samuel 47'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Jedenastka BFC Daugavpils wygrała aż 11 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie Maksims Sidorovs zastąpił Einārsa Blumersa.

W 38. minucie arbiter ukarał kartką Jānisa Krautmanisa, piłkarza FK Tukums 2000. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy w zespole BFC Daugavpils doszło do zmiany. Dāvis Cucurs wszedł za Viktorsa Litvinskisa. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka FK Tukums 2000 wyszła w zmienionym składzie, za Olabanja Ogunjego wszedł Raivis Vītolnieks.

Wysiłki podejmowane przez drużynę FK Tukums 2000 w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Pam Samuel.

W 55. minucie w jedenastce BFC Daugavpils doszło do zmiany. Daniel Adjetey wszedł za Kirilla Makeeva. Chwilę później trener BFC Daugavpils postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Edgars Ivanovs, a murawę opuścił Valerijs Afanasjevs. Niedługo później trener FK Tukums 2000 postanowił bronić wyniku. W 68. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Emekę Basila wszedł Toms Aizgrāvis, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna FK Tukums 2000 nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz.

W 71. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jonasa Skinderisa z FK Tukums 2000, a w 77. minucie Edgarsa Ivanovsa z drużyny przeciwnej. W 76. minucie w jedenastce BFC Daugavpils doszło do zmiany. Oļģerts Raščevskis wszedł za Raivisa Ķiršsa.

Drużyna FK Tukums 2000 długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 31 minut, jednak zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Marko Regža. W 80. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Kristaps Gailis, Daniels Mīļais, a na ich miejsce weszli Raivis Vītolnieks, Einārs Blumers.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Boriss Bogdaškins
41′ Viktors Litvinskis
Gatis Lūks
56′ Valerijs Afanasjevs
Olabanjo Alexander Ogunji46′
76′ Raivis Ķiršs
Kristers Penkevics
Andrejs Kovaļovs
Pam Dalyop Samuel  47′
Nagamatsu Tatsuro
Jonas Skinderis71′
55′ Kirill Makeev
Emeka Michael Basil68′
 78′ Marko Regža
Maksims Sidorovs12′
Ņikita Šaraņins
Vladislavs Kapustins
55′ Daniel Adrian Adjetey
Toms Aizgrāvis68′
41′ Dāvis Cucurs
Kristaps Gailis80′
56′ 77′ Edgars Ivanovs
Daniels Pelcis
76′ Oļģerts Raščevskis
Einārs Blumers12′ 80′
Jevgenijs Miņins
Daniels Mīļais80′
Maksims Toņiševs
Raivis Vītolnieks46′ 80′

Przewaga jedenastki BFC Daugavpils w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Zawodnicy BFC Daugavpils dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna BFC Daugavpils wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości wymieniła pięciu zawodników.