Liga łotewska - 11. kolejka Virsligi: Riga FC - FS METTA / Latvijas Universitāte 2-1 (0-0)

W pojedynku 11. kolejki łotewskiej Virsligi, który rozegrany został 7 maja, zespół FC Riga zwyciężył z FS-em METTA 2-1 (0-0). Mecz na RTU stadions w Rydze obejrzało 150 widzów.

11. kolejka Łotwa - Virsliga
2019-05-07 17:00 | Stadion: RTU stadions | Widzów: 150 | Arbiter: V. Spasjonnikovs
T. Dzhamalutdinov 74'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka FC Riga wygrała aż 11 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 53. minucie Vladislavs Fjodorovs został zastąpiony przez Artursa Karašausksa. W 55. minucie sędzia ukarał kartką Antonijsa Czernomordijsa, piłkarza gospodarzy.

Trener FC Riga postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Minoriego Satę i na pole gry wprowadził napastnika Kamila Bilińskiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 66. minucie Ritvars Rugins został zmieniony przez Armandsa Petersonsa, co miało wzmocnić drużynę FC Riga. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jēkabsa Lagūnsa na Bensona Fazilego. W 71. minucie kartkę dostał Jēkabs Lagūns z FS-u METTA.

W tym czasie zawodnicy FC Riga nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy bramkę zdobył Kamil Biliński.

Piłkarze FS-u METTA szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 74. minucie Tamirlan Dzhamalutdinov wyrównał wynik meczu.

W 76. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Armandsa Petersonsa z FC Riga, a w 80. minucie Rendijsa Šibassa z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Darko Lemajić.

Minutę później kartką został ukarany Herdi Prenga, zawodnik FC Riga. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Dāvis Ošs
55′ Antonijs Czernomordijs
Emīls Birka
Elvis Stuglis
Kabelo Seriba
Joël Fey d'Or Bopesu
Rendijs Šibass80′
53′ Vladislavs Fjodorovs
Normunds Uldriķis
Stefan Panić
Lukman Halilu Zakari
66′ Ritvars Rugins
Tamirlan Dzhamalutdinov  74′
61′ Minori Sato
Jēkabs Lagūns 71′ 71′
Tomislav Šarić
Rihards Ozoliņš
Aleksejs Viszniakovs
Raimonds Krollis82′
 90′ Darko Lemajić
Kgotso Masangane90′
Nils Toms Puriņš
Helmuts Saulītis
Antons Kurakins
Krists Kristers Gulbis
66′ 76′ Armands Petersons
Roberts Ķipsts
90′ Herdi Prenga
Benson Fazili71′
Davit Schirtładze
Iļja Korotkovs90′
61′  73′ Kamil Biliński
Ņikita Kovaļonoks82′
53′ Arturs Karašausks
Matīss Zēģele

Jedenastka FC Riga była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starciu.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.