Liga łotewska - 1. kolejka Virsligi: Riga FC - Valmiera Glass FK / Bērnu sporta skola 2-0 (1-0)

15 czerwca na Stadions Skonto w Rydze odbyło się spotkanie 1. kolejki łotewskiej Virsligi pomiędzy drużynami FC Riga i Valmiery. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Riga 2-0.

A. Czernomordijs 60'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół FC Riga wygrał aż osiem razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Riga w siódmej minucie spotkania, gdy Roman Debelko zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Riga.

Drugą połowę jedenastka Valmiery rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mykolę Musolitina wszedł Mootez Zaddem. W 57. minucie kartkę otrzymał Eriks Punculs z Valmiery.

Zespół Valmiery ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 60. minucie wynik ustalił Antonijs Czernomordijs.

W 61. minucie Eriks Punculs został zastąpiony przez Samata Sarsenova. Między 65. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Riga: Talocha, Stênio Júnior, Roman Debelko, Vyacheslav Sharpar, na ich miejsce weszli: Ritvars Rugins, Michaël Nkololo, Richard Mbombo, Olegs Laizans. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mohameda Diagnego, Jorge Teixeiry zajęli: Alvis Jaunzems, Luka Silagadze. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu kartkę dostał Ritvars Rugins, zawodnik FC Riga.

Chwilę później trener FC Riga postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jakuba Horę wszedł Armands Petersons, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Vladislavs Lazarevs
65′ João Carlos Araújo Fonseca Silva
Olaide Muhammed Badmus
 60′ Antonijs Czernomordijs
Julien Celestine
Herdi Prenga
Joshua Kudu
Felipe Bezerra Brisola
Mohamed Victor Diagne81′
65′ Stênio Marcos da Fonseca Salazar Júnior
Krišs Kārkliņš
Vladislavs Fjodorovs
Kristaps Liepa
88′ Jakub Hora
Mykola Musolitin46′
Stefan Panić
Toluwalase Emmanuel Arokodare
88′ Vyacheslav Sharpar
Eriks Punculs57′ 61′
 7′ 72′ Roman Debelko
Jorge Duarte Rodrigues Mendes Teixeira81′
Nils Toms Puriņš
Andrii Kozhukhar
88′ Armands Petersons
Madis Oskars Miķelsons
Elvis Stuglis
Gatis Štrauss
88′ Olegs Laizans
Alvis Jaunzems81′
65′ Michaël Jordan Nkololo
Luka Silagadze81′
65′ 86′ Ritvars Rugins
Mootez Zaddem46′
72′ Richard Kule Mbombo
Samat Sarsenov61′

Drużyna FC Riga zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała pięć celnych strzałów.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Drużyna FC Riga w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.