Liga łotewska - 1. kolejka Virsligi: Daugava Ryga - FK Ventspils 1-0 (1-0)

15 czerwca na Stadions Arkādija grass w Rydze odbył się mecz 1. kolejki łotewskiej Virsligi pomiędzy drużynami Daugavy Ryga i FK Ventspils. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Daugavy Ryga 1-0.

Baiano 9'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 25 razy. Zespół FK Ventspils wygrał aż 15 razy, zremisował trzy, a przegrał tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Daugavy Ryga zdobył Baiano w dziewiątej minucie.

Od 27. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Daugavy Ryga.

Na drugą połowę drużyna FK Ventspils wyszła w zmienionym składzie, za Giorgiego Eristaviego wszedł Chris Ondong. W 63. minucie Kaspars Svarups zastąpił Kazeema Aderounmu.

W 68. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Alainowi Herve'owi, zawodnikowi gospodarzy. Trener FK Ventspils postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Fabinha i na pole gry wprowadził napastnika Evgeniego Kozlova. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 69. a 86. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 72. minucie Tomislav Šarić został zmieniony przez Mikhaila Babicheva, a za Alaina Herve'a wszedł na boisko Artūrs Zjuzins, co miało wzmocnić zespół Daugavy Ryga. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ingarsa Sarmisa na Raensa Tālbergsa. Andrii Sakhnevich z FK Ventspils na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 86. minucie. W drugiej połowie nie padły gole.

Andrii Sakhnevich86′ 86′
27′ Leonel Strumia
Giorgi Eristavi46′
72′ Tomislav Šarić
Fabio Alexander Freitas de Almeida68′
Tomáš Šimkovič
Ingars Sarmis Stuglis37′ 85′
68′ 81′ Alain Cedric Herve Kouadio
Eduards Tīdenbergs
Darko Lemajić
Lucas Villela Rezende
 9′ 69′ Emerson Santana Deocleciano
Kaspars Svarups63′
Kaspars Ikstens
Dele Sunday Alampasu
Luka Smoljo
Artūrs Ļotčikovs
72′ Mikhail Babichev
Kazeem Ojo Aderounmu63′ 84′
Vitalii Kvashuk
Evgeni Kozlov68′
81′ Artūrs Zjuzins
Chris Marlon Ondong Mba46′
Marko Regža
Raens Tālbergs85′
Maksims Toņiševs
Abdulla Genaev

Drużyna FK Ventspils miała 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom FK Ventspils, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał trzy żółte.

Zespół Daugavy Ryga w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.