Jurmalas Futbola un Peldesanas skola/Spartaks - Futbola Klubs Rigas Futbola Skola 0-2 (0-1). Liga - 19. kolejka

W meczu 19. kolejki Optibeta Virsliga, który rozegrany został 26 czerwca, zespół Spartaksu Jurmala przegrał z RFS-em 0-2 (0-1). Mecz na Jurmalas pilsetas stadions "Sloka" w Jurmałej obejrzało 180 widzów.

W  meczu 19. kolejki  Optibeta Virsliga, który rozegrany został 26 czerwca, zespół Spartaksu Jurmala przegrał  z RFS-em  0-2 (0-1). Mecz na Jurmalas pilsetas stadions "Sloka" w Jurmałej obejrzało 180 widzów.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 29 razy. Jedenastka RFS-u wygrała aż 16 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko dziewięć.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Sytuację bramkową stworzył Arturs Zjuzins.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RFS-u w 27. minucie spotkania, gdy Kevin Friesenbichler strzelił pierwszego gola. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Abiodunowi Ogunniyiemu z zespołu Spartaksu Jurmala. Była to 34. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny RFS-u.

W 47. minucie sędzia pokazał kartkę Aleksandrsowi Solovjovsowi z Spartaksu Jurmala. W 61. minucie Markuss Alpens został zastąpiony przez Daniilsa Skopenkę.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce RFS-u doszło do zmiany. Deniss Rakels wszedł za Artursa Zjuzinsa. Między 71. a 82. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Spartaksu Jurmala i jedną drużynie przeciwnej. Trener Spartaksu Jurmala postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Kwadwa Asamoaha i na pole gry wprowadził napastnika Valentina Zekhova. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 84. minucie w jedenastce RFS-u doszło do zmiany. Alfusainey Jatta wszedł za Stefana Panica.

Zespół Spartaksu Jurmala ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka RFS-u, zdobywając kolejną bramkę. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania wynik na 0-2 podwyższył Renars Varslavans. Przy strzeleniu gola asystował Kevin Friesenbichler.

W 90. minucie kartkę dostał Valentin Zekhov, zawodnik Spartaksu Jurmala. W tej samej minucie w drużynie RFS-u doszło do zmiany. Stefan Cvetkovic wszedł za Renarsa Varslavansa. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Zespół RFS-u był w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Piłkarze Spartaksu Jurmala obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Spartaksu Jurmala w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka RFS-u w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.