Jurmalas Futbola un Peldesanas skola/Spartaks - Futbola Klubs Metta 4-2 (1-2). Liga - 18. kolejka

W spotkaniu 18. kolejki Optibeta Virsliga, które rozegrane zostało 21 czerwca, zespół Spartaksu Jurmala zwyciężył z FK Metta 4-2 (1-2). Mecz na Jurmalas pilsetas stadions "Sloka" w Jurmałej obejrzało 125 widzów.

W  spotkaniu 18. kolejki  Optibeta Virsliga, które rozegrane zostało 21 czerwca, zespół Spartaksu Jurmala zwyciężył  z FK Metta  4-2 (1-2). Mecz na Jurmalas pilsetas stadions "Sloka" w Jurmałej obejrzało 125 widzów.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 40 starć jedenastka Spartaksu Jurmala wygrała 27 razy i zanotowała siedem porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy FK Metta otworzyli wynik. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Artjoms Puzirevskis. Bramka padła po podaniu Gabrielsa Kirkilsa.

Piłkarze Spartaksu Jurmala nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 38. minucie gola wyrównującego strzelił Olegs Laizans. Asystę zaliczył Abiodun Ogunniyi.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę FK Metta przyniosły efekt bramkowy. W 44. minucie Artjoms Puzirevskis po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 1-2.

W 45. minucie za Rudolfsa Zengisa wszedł Niklavs Treimanis. W tej samej minucie w jedenastce Spartaksu Jurmala doszło do zmiany. Markuss Alpens wszedł za Valentina Zekhova.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 57. minucie Abiodun Ogunniyi wyrównał wynik meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Spartaksu Jurmala w 58. minucie spotkania, gdy Abiodun Ogunniyi zdobył trzecią bramkę. W 70. minucie Bruno Melnis został zmieniony przez Ingarsa Pulisa, co miało wzmocnić drużynę FK Metta. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniilsa Skopenkę na Kristersa Atarsa.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Niklavs Treimanis z zespołu FK Metta.

W 78. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Abiodun Ogunniyi ze Spartaksu Jurmala. W 80. minucie Niklavs Treimanis został zmieniony przez Danielsa Fedorovicsa, co miało wzmocnić jedenastkę FK Metta. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kwadwa Asamoaha na Algirdasa Grazisa.

Między 81. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Spartaksu Jurmala i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-2.

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.