Futbola klubs Tukums 2000 - Valmiera FC 0-3 (0-1). Liga - 15. kolejka

W pojedynku 15. kolejki Optibeta Virsliga, który rozegrany został 24 maja, drużyna Tukumsu 2000 przegrała z Valmierą FC 0-3 (0-1). Mecz na Tukuma Pilsetas Stadium obejrzało 228 widzów.

W  pojedynku 15. kolejki  Optibeta Virsliga, który rozegrany został 24 maja, drużyna Tukumsu 2000 przegrała  z Valmierą FC  0-3 (0-1). Mecz na Tukuma Pilsetas Stadium obejrzało 228 widzów.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 starć drużyna Tukumsu 2000 wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż 13 razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół Valmiery FC zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Tukumsu 2000 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Raimonds Krollis wywołał eksplozję radości wśród kibiców Valmiery FC, strzelając gola w 22. minucie pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Valmiery FC.

W 62. minucie za Raimondsa Krollisa wszedł Alvis Jaunzems. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Valmiery FC: Daisuke Yokota, Camilo Mena, a na ich miejsce weszli Maksims Tonisevs, Luka Silagadze.

W 64. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Tukumsu 2000 Markuss Kruglauzs. W 65. minucie Rudolfs Reingolcs został zmieniony przez Davisa Zeltinsa, a za Ikuta Gomiego wszedł na boisko Kaspars Anmanis, co miało wzmocnić drużynę Tukumsu 2000. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ivana Zhelizkę na Kristersa Cudarsa oraz Masakiego Muratę na Kristersa Penkevicsa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Valmiery FC w 75. minucie spotkania, gdy Camilo Mena zdobył trzecią bramkę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-3.

Jedenastka Valmiery FC zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 14 celnych strzałów.

Zespół Tukumsu 2000 zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna Tukumsu 2000 w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast jedenastka Valmiery FC w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.