Futbola klubs Tukums 2000 - Futbola Klubs Metta 2-0 (1-0). Liga - 20. kolejka

3 lipca na Tukuma Pilsetas Stadium odbyło się spotkanie 20. kolejki Optibeta Virsliga pomiędzy drużynami Tukumsu 2000 i FK Metta. Mecz zakończył się zwycięstwem Tukumsu 2000 2-0. Na stadionie stawiło się 325 widzów.

3 lipca  na Tukuma Pilsetas Stadium odbyło się spotkanie  20. kolejki  Optibeta Virsliga pomiędzy drużynami Tukumsu 2000  i FK Metta. Mecz zakończył się zwycięstwem Tukumsu 2000 2-0. Na stadionie stawiło się 325 widzów.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć starć drużyna Tukumsu 2000 wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Już w pierwszych minutach jedenastka FK Metta próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tukumsu 2000 w 30. minucie spotkania, gdy Kaspars Anmanis zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Niks Sliede.

W 45. minucie za Janisa Grinbergsa wszedł Ingars Pulis. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Tukumsu 2000.

Między 70. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Tukumsu 2000 i jedną drużynie przeciwnej.

Jedenastka FK Metta ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Tukumsu 2000, strzelając kolejnego gola. W doliczonym czasie gry wynik na 2-0 podwyższył Kristers Svans.

W tej samej minucie arbiter ukarał kartką Kristersa Svansa, zawodnika Tukumsu 2000. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Jedenastka FK Metta miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Tukumsu 2000, a zawodnikom FK Metta przyznał jedną.

Zespół Tukumsu 2000 w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna FK Metta dokonała dwóch zmian.