Futbola klubs Tukums 2000 - Bernu Futbola Centrs Daugavpils 0-1 (0-1). Liga - 19. kolejka

26 czerwca na Tukuma Pilsetas Stadium odbyło się starcie 19. kolejki Optibeta Virsliga pomiędzy drużynami Tukumsu 2000 i BFC Daugavpils. Mecz zakończył się zwycięstwem BFC Daugavpils 1-0. Spotkanie obejrzało 237 widzów.

26 czerwca  na Tukuma Pilsetas Stadium odbyło się starcie  19. kolejki  Optibeta Virsliga pomiędzy drużynami Tukumsu 2000  i BFC Daugavpils. Mecz zakończył się zwycięstwem BFC Daugavpils 1-0. Spotkanie obejrzało 237 widzów.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 pojedynków jedenastka Tukumsu 2000 wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż 11 razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół BFC Daugavpils próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter ukarał kartką Edgarsa Ivanovsa, zawodnika BFC Daugavpils.

Pod koniec pierwszej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Dele Israel dla drużyny BFC Daugavpils. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy golu zaliczył Valerijs Afanasjevs.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki BFC Daugavpils.

W 61. minucie Kristers Svans zastąpił Kristiansa Kauselisa. Trener Tukumsu 2000 postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił obrońcę Rudolfsa Reingolcsa i na pole gry wprowadził napastnika Maksimsa Sidorovsa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Między 80. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Tukumsu 2000 i dwie drużynie przeciwnej. W 82. minucie Kaspars Anmanis został zmieniony przez Pavelsa Pilatsa, co miało wzmocnić jedenastkę Tukumsu 2000. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dele'a Israela na Vakhtanga Bezarashvilego. W drugiej połowie nie padły bramki.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Drużyna Tukumsu 2000 w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka BFC Daugavpils w drugiej połowie dokonała jednej zmiany.