Futbola Klubs Rigas Futbola Skola - SK Super Nova 2-3 (1-1). Liga - 24. kolejka

W starciu 24. kolejki Optibeta Virsliga, które rozegrane zostało 7 sierpnia, drużyna RFS-u przegrała z Super Novami 2-3 (1-1). Mecz na RTU Stadium w Rydze obejrzało 211 widzów.

W  starciu 24. kolejki  Optibeta Virsliga, które rozegrane zostało 7 sierpnia, drużyna RFS-u przegrała  z Super Novami  2-3 (1-1). Mecz na RTU Stadium w Rydze obejrzało 211 widzów.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka RFS-u wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszych minutach jedenastka RFS-u próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Super Novów w 20. minucie spotkania, gdy Roberts Zelmanis strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Yevhenii Terzi.

W 25. minucie sędzia pokazał kartkę Kristersowi Atarsowi, zawodnikowi Super Novów.

Piłkarze RFS-u odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 45. minucie gola wyrównującego strzelił z karnego Kevin Friesenbichler.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna RFS-u rozpoczęła w zmienionym składzie, za Stefana Cvetkovica wszedł Andrej Ilic. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania arbiter przyznał kartkę Rihardsowi Ozolinsowi z zespołu Super Novów.

Szybko po stracie bramki jedenastka Super Novów znów objęła prowadzenie. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Eduards Visnakovs.

W 52. minucie kartkę otrzymał Eduards Visnakovs z Super Novów. W 57. minucie Cedric Kouadio został zmieniony przez Emersona Deocleciana. W 58. minucie boisko opuścili piłkarze RFS-u: Stefan Panic, Petr Mares, a na ich miejsce weszli Kevin Friesenbichler, Elvis Stuglis.

W 68. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Eduards Visnakovs z Super Novów. W 70. minucie Dmitrijs Zelenkovs został zmieniony przez Denissa Rakelsa, co miało wzmocnić drużynę RFS-u. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yevheniego Terziego na Kristiansa Sprukulisa.

W 76. minucie arbiter ukarał kartką Glebsa Zaleikę, zawodnika RFS-u. Po chwili trener Super Novów postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Eduardsa Visnakovsa wszedł Nikita Kolinko, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Super Novów utrzymać prowadzenie. W samej końcówce meczu kartką został ukarany Yehor Smirnov, piłkarz Super Novów.

Zawodnicy RFS-u odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 90. minucie wynik ustalił Deniss Rakels.

Zespołowi RFS-u zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Super Novów.

Przewaga drużyny RFS-u w posiadaniu piłki była ogromna (72 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom RFS-u, a zawodnikom Super Novów pokazał cztery.

Jedenastka RFS-u w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna Super Novów w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.