Futbola Klubs Rigas Futbola Skola - Futbola klubs Tukums 2000 3-0 (2-0). Liga - 14. kolejka

19 maja na RTU Stadium w Rydze odbyło się starcie 14. kolejki Optibeta Virsliga pomiędzy drużynami RFS-u i Tukumsu 2000. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem RFS-u 3-0. Pojedynek obejrzało 111 widzów.

19 maja  na RTU Stadium w Rydze odbyło się starcie  14. kolejki  Optibeta Virsliga pomiędzy drużynami RFS-u  i Tukumsu 2000. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem RFS-u 3-0. Pojedynek obejrzało 111 widzów.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół RFS-u wygrał aż dziewięć razy, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników RFS-u w 15. minucie spotkania, gdy Andrej Ilic strzelił pierwszego gola.

W 35. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Ziga Lipuscek osłabiając tym samym zespół RFS-u. W 37. minucie Renards Krisjanis został zastąpiony przez Ricardsa Penkę.

Alfusainey Jatta wywołał eksplozję radości wśród kibiców RFS-u, zdobywając kolejną bramkę w 39. minucie meczu.

Na drugą połowę drużyna RFS-u wyszła w zmienionym składzie, za Denissa Rakelsa wszedł Glebs Zaleiko.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RFS-u w 52. minucie spotkania, gdy Elvis Stuglis strzelił trzeciego gola. W 59. minucie w zespole Tukumsu 2000 doszło do zmiany. Martins Stals wszedł za Danielsa Milaisa.

W 64. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Petrowi Maresowi, zawodnikowi RFS-u. Chwilę później trener RFS-u postanowił bronić wyniku. W 68. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Petra Maresa wszedł Vitalijs Maksimenko, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi RFS-u utrzymać prowadzenie. Na sześć minut przed zakończeniem starcia żółtą kartkę dostał Ibrahima Sow z Tukumsu 2000.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Drużyna RFS-u była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Piłkarze RFS-u otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół RFS-u w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Tukumsu 2000 wykorzystała wszystkie zmiany.