Futbola Klubs Rigas Futbola Skola - Bernu Futbola Centrs Daugavpils 4-0 (1-0). Liga - 20. kolejka

W meczu 20. kolejki Optibeta Virsliga, który rozegrany został 30 czerwca, zespół RFS-u wysoko wygrał z BFC Daugavpils 4-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na RTU Stadium w Rydze.

W  meczu 20. kolejki  Optibeta Virsliga, który rozegrany został 30 czerwca, zespół RFS-u wysoko wygrał  z BFC Daugavpils  4-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na RTU Stadium w Rydze.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 22 starcia drużyna RFS-u wygrała 18 razy i zanotowała dwie porażki oraz dwa remisy.

Taktyka trenera zespołu BFC Daugavpils już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupił się on głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców zespołu BFC Daugavpils. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników RFS-u w 37. minucie spotkania, gdy Petr Mares zdobył z karnego pierwszą bramkę.

W ostatniej minucie pierwszej połowy w jedenastce BFC Daugavpils doszło do zmiany. Vakhtang Bezarashvili wszedł za Asima Alizadę. W 45. minucie za Asima Alizadę wszedł Dele Israel. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny RFS-u.

W 57. minucie sędzia pokazał kartkę Petrowi Maresowi z RFS-u. W 62. minucie Dmitrijs Litvinskis został zmieniony przez Ritusa Krjauklisa, a za Glebsa Mihalcovsa wszedł na boisko Lasha Kvaratskhelia, co miało wzmocnić zespół BFC Daugavpils. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Renarsa Varslavansa na Denissa Rakelsa.

Deniss Rakels wywołał eksplozję radości wśród kibiców RFS-u, strzelając kolejnego gola w 68. minucie meczu. W 72. minucie boisko opuścili zawodnicy RFS-u: Stefan Cvetkovic, Jovan Vlalukin, a na ich miejsce weszli Arturs Zjuzins, Vladislavs Sorokins.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RFS-u w 76. minucie spotkania, gdy Emerson Deocleciano zdobył trzecią bramkę. W 76. minucie Mareks Miksto został zmieniony przez Johao Martineza, co miało wzmocnić jedenastkę BFC Daugavpils. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Emersona Deocleciana na Alfusaineya Jattę oraz Zigę Lipuscek na Vitalijsa Maksimenkę.

Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Vakhtang Bezarashvili, zawodnik BFC Daugavpils.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 88. minucie Deniss Rakels ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 4-0.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-0.

Zespół RFS-u był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu. Jedenastka BFC Daugavpils miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników.