Futbola Klubs Metta - SK Super Nova 1-1 (1-1). Liga - 16. kolejka

28 maja na Daugava Stadium w Rydze odbył się pojedynek 16. kolejki Optibeta Virsliga pomiędzy drużynami FK Metta i Super Novów. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 252 widzów.

28 maja  na Daugava Stadium w Rydze odbył się pojedynek  16. kolejki  Optibeta Virsliga pomiędzy drużynami FK Metta  i Super Novów. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 252 widzów.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna FK Metta wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez drużynę Super Novów w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 35. minucie bramkę zdobył Jevgenijs Minins.

Zespół FK Metta wyrównał wynik meczu. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił Yunusa Muritala.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę jedenastka Super Novów rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ilję Semjonovsa wszedł Jegors Cirulis. W 53. minucie arbiter ukarał kartką Rihardsa Ozolinsa, piłkarza Super Novów.

W tej samej minucie w zespole FK Metta doszło do zmiany. Niklavs Treimanis wszedł za Yunusę Muritalę. W 64. minucie za Artjomsa Troickisa wszedł Ricards Rullis. Między 74. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze FK Metta: Noa Meroza, Niklavs Treimanis, na ich miejsce weszli: Tomass Zants, Artjoms Puzirevskis. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Davisa Indransa, Rihardsa Ozolinsa zajęli: Edgars Brics, Kristians Sprukulis.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Super Nova: Jegorsowi Cirulisowi w 81. i Vladimirsowi Stepanovsowi w 83. minucie. W drugiej połowie nie padły gole.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter nie ukarał zawodników FK Metta żadną kartką, natomiast piłkarzom Super Novów przyznał trzy żółte.

Drużyna FK Metta w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Super Novów w drugiej połowie dokonała czterech zmian.