Futbola Klubs Metta - Riga Football Club 1-4 (1-3). Liga - 15. kolejka

W starciu 15. kolejki Optibeta Virsliga, które rozegrane zostało 23 maja, zespół FK Metta przegrał z Rigą FC 1-4 (1-3). Mecz na Daugava Stadium w Rydze obejrzało 210 widzów.

W  starciu 15. kolejki  Optibeta Virsliga, które rozegrane zostało 23 maja, zespół FK Metta przegrał  z Rigą FC  1-4 (1-3). Mecz na Daugava Stadium w Rydze obejrzało 210 widzów.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 27 razy. Drużyna Rigi FC wygrała aż 21 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko raz.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W pierwszej minucie za Artjomsa Puzirevskisa wszedł Ingars Pulis.

Antons Kurakins wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rigi FC, zdobywając bramkę w 18. minucie pojedynku.

Zawodnicy FK Metta nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Ingars Pulis.

W 28. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Armandsa Petersonsa z Rigi FC, a w 29. minucie Brunona Melnisa z drużyny przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 32. minucie Mikael Soisalo dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Drużyna FK Metta ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Rigi FC, zdobywając kolejną bramkę. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 1-3 podwyższył Gabriel Ramos.

Niestety w 45. minucie meczu Janis Beks bramkarz FK Metta z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Alvisa Sorokinsa - rezerwowego bramkarza zespołu.

Drugą połowę drużyna FK Metta rozpoczęła w zmienionym składzie, za Danielsa Fedorovicsa, Brunona Melnisa weszli Noa Meroza, Janis Grinbergs. W 55. minucie kartką został ukarany Yunusa Muritala, piłkarz FK Metta.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rigi FC w 59. minucie spotkania, gdy Mikael Soisalo strzelił czwartego gola. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 60. minucie, w jedenastce FK Metta za Yunusy Muritali wszedł Kristofers Rekis, a w zespole Rigi FC Joselpho Barnes zmienił Georgiego Mincheva.

W tej samej minucie trener Rigi FC postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Vladimirsa Kamessa wszedł Christoph Martschinko, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Rigi FC utrzymać prowadzenie. Na 11 minut przed zakończeniem meczu arbiter przyznał kartkę Kristofersowi Rekisowi z FK Metta. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-4.

Jedenastka Rigi FC była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Piłkarze FK Metta dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.