Futbola Klubs Metta - Futbola Klubs Auda Kekava 0-2 (0-1). Liga - 19. kolejka

W pojedynku 19. kolejki Optibeta Virsliga, który rozegrany został 27 czerwca, jedenastka FK Metta przegrała z Audą 0-2 (0-1). Mecz na Daugava Stadium w Rydze obejrzało 176 widzów.

W  pojedynku 19. kolejki  Optibeta Virsliga, który rozegrany został 27 czerwca, jedenastka FK Metta przegrała  z Audą  0-2 (0-1). Mecz na Daugava Stadium w Rydze obejrzało 176 widzów.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Audy wygrał aż cztery razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Od pierwszych minut drużyna Audy zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu FK Metta była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Marko Stolnik z jedenastki Audy. Była to 32. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Audy w 45. minucie spotkania, gdy Stanislav Krapukhin strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. W ostatniej minucie pierwszej połowy w zespole FK Metta doszło do zmiany. Daniels Fedorovics wszedł za Ingarsa Pulisa.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Audy.

W 51. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gabrielsa Kirkilsa z FK Metta, a w 54. minucie Jegorsa Novikovsa z drużyny przeciwnej. W 57. minucie za Jegorsa Novikovsa wszedł Rendijs Sibass.

W 61. minucie Janis Grinbergs został zmieniony przez Jeana Zambgalę, co miało wzmocnić jedenastkę FK Metta. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marka Stolnika na Iva Minkevicsa.

Zespół FK Metta ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Audy, zdobywając kolejną bramkę. W 88. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Daniils Ulimbasevs.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Wyjątkowa nieporadność napastników FK Metta była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Drużyna Audy zamurowała swoją bramkę, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom FK Metta, natomiast piłkarzom Audy pokazał dwie.

Zespół FK Metta wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Audy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.