Futbola Klubs Auda Kekava - FK Liepaja 1-2 (0-1). Liga - 15. kolejka

24 maja na UNKNOWN-2740 odbyło się starcie 15. kolejki Optibeta Virsliga pomiędzy drużynami Audy i FK Liepaja. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FK Liepaja 2-1. Na stadionie stawiło się 120 widzów.

24 maja  na UNKNOWN-2740 odbyło się starcie  15. kolejki  Optibeta Virsliga pomiędzy drużynami Audy  i FK Liepaja. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FK Liepaja 2-1. Na stadionie stawiło się 120 widzów.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka FK Liepaja wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Liepaja w 12. minucie spotkania, gdy Hogan Ukpa zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FK Liepaja.

Drugą połowę drużyna Audy rozpoczęła w zmienionym składzie, za Rendijsa Sibassa, Resendego weszli Tomislav Strkalj, Manyumow Achol. W 58. minucie za Artursa Karasausksa wszedł Eriks Punculs.

W 69. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Eriksa Punculsa z FK Liepaja, a w 75. minucie Brice'a Tutu z drużyny przeciwnej.

Zespół Audy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka FK Liepaja, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Lucas Villela.

W 77. minucie Bozo Mikulic został zmieniony przez Iva Minkevicsa, a za Aleksejsa Saveljevsa wszedł na boisko Arturs Krancmanis, co miało wzmocnić drużynę Audy. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucasa Villelę na Yuriego Tkachuka. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Auda: Tomislavowi Strkaljowi w 85. i Olabanjowi Ogunjemu w 87. minucie. W tej samej minucie w zespole FK Liepaja doszło do zmiany. Eduards Tidenbergs wszedł za Nemanję Belakovicia.

W tej samej minucie w jedenastce FK Liepaja doszło do zmiany. Marks Kurtiss wszedł za Doda. W 88. minucie sędzia ukarał kartką Seydinę Keitę, zawodnika FK Liepaja.

Bramkarz FK Liepaja wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Stanislav Krapukhin.

Zespołowi Audy zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny FK Liepaja.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Audy, a zawodnikom FK Liepaja pokazał dwie.

Obie jedenastki dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.