Futbola Klubs Auda Kekava - Bernu Futbola Centrs Daugavpils 2-0 (0-0). Liga - 9. kolejka

W pojedynku 9. kolejki Optibeta Virsliga, który rozegrany został 6 lipca, zespół Audy zwyciężył z BFC Daugavpils 2-0 (0-0). Mecz na UNKNOWN-2740 obejrzało 102 widzów.

W  pojedynku 9. kolejki  Optibeta Virsliga, który rozegrany został 6 lipca, zespół Audy zwyciężył  z BFC Daugavpils  2-0 (0-0). Mecz na UNKNOWN-2740 obejrzało 102 widzów.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem starć zespół Audy wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo aż pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 29. a 38. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Audy i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Audy w 46. minucie spotkania, gdy Vladimirs Stepanovs strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Tomislav Strkalj.

W 53. minucie Rodolfo Gonzalez został zmieniony przez Josepha Yankiego.

Drużyna BFC Daugavpils ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Audy, zdobywając kolejną bramkę. W 54. minucie wynik na 2-0 podwyższył Tomislav Strkalj.

Między 60. a 72. minutą, boisko opuścili piłkarze BFC Daugavpils: Glebs Mihalcovs, Dmitrijs Litvinskis, Johao Martinez, na ich miejsce weszli: Lasha Kvaratskhelia, David Idowu, Vakhtang Bezarashvili. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tomislava Strkalja, Vladimirsa Stepanovsa zajęli: Stanislav Krapukhin, Niko Bretschneider. W 62. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Dele'a Israela z BFC Daugavpils, a w 68. minucie Manyumowa Achola z drużyny przeciwnej. Niedługo później trener Audy postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Ousseynou Nianga wszedł Jegors Novikovs, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Audy utrzymać prowadzenie.

W 88. minucie kartkę dostał Jegors Novikovs z Audy. W 90. minucie boisko opuścili piłkarze Audy: Resende, Arturs Krancmanis, a na ich miejsce weszli Aleksejs Saveljevs, Aleksejs Saveljevs. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników Audy. Przyznał im dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze BFC Daugavpils obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Zespół Audy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka BFC Daugavpils w drugiej połowie dokonała czterech zmian.