FK Liepaja - Valmiera FC 1-3 (1-1). Liga - 16. kolejka

28 maja na Daugava Stadium w Rydze odbyło się spotkanie 16. kolejki Optibeta Virsliga pomiędzy drużynami FK Liepaja i Valmiery FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Valmiery FC 3-1. Na stadionie zasiadło 850 widzów.

28 maja  na Daugava Stadium w Rydze odbyło się spotkanie  16. kolejki  Optibeta Virsliga pomiędzy drużynami FK Liepaja  i Valmiery FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Valmiery FC 3-1. Na stadionie zasiadło 850 widzów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Lucas Villela. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Dodo.

Drużyna FK Liepaja niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 15 minut, zespół Valmiery FC doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Raimonds Krollis. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Valmiery FC w 47. minucie spotkania, gdy Ivan Zhelizko zdobył drugą bramkę. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FK Liepaja: Robertsowi Savalnieksowi w 50. i Hoganowi Ukpie w 60. minucie.

W 64. minucie Masaki Murata został zmieniony przez Djibrila Gueyego.

Drużyna FK Liepaja ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Valmiery FC, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 1-3 w 72. minucie zdobył Djibril Gueye.

W 75. minucie Camilo Mena został zmieniony przez Lukę Silagadzego, a za Raimondsa Krollisa wszedł na boisko Alioune Ndoye, co miało wzmocnić drużynę Valmiery FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Martina Martę na Yuriego Tkachuka. Między 80. a 81. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom FK Liepaja i jedną drużynie przeciwnej. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Martin Marta z drużyny FK Liepaja i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 80. minucie.

W 81. minucie żółte kartki otrzymał Vjaceslavs Isajevs, Leonel Strumia z FK Liepaja oraz Ivan Zhelizko z zespołu Valmiery FC. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Valmiery FC doszło do zmiany. Kristers Cudars wszedł za Ivana Zhelizkę. W tej samej minucie trener Valmiery FC postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Alvisa Jaunzemsa wszedł Pape Fall, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Valmiery FC utrzymać prowadzenie.

W 90. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Pape'owi Fallowi z zespołu Valmiery FC. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-3.

Arbiter przyznał sześć żółtych kartek i jedną czerwoną piłkarzom FK Liepaja, natomiast zawodnikom Valmiery FC pokazał trzy żółte.

Drużyna FK Liepaja w drugiej połowie wymieniła jednego gracza. Natomiast zespół Valmiery FC w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.