FK Liepaja - SK Super Nova 2-0 (0-0). Liga - 19. kolejka

27 czerwca na Daugava Stadium w Rydze odbył się mecz 19. kolejki Optibeta Virsliga pomiędzy drużynami FK Liepaja i Super Novów. Starcie zakończyło się zwycięstwem FK Liepaja 2-0. Spotkanie obejrzało 379 widzów.

27 czerwca  na Daugava Stadium w Rydze odbył się mecz  19. kolejki  Optibeta Virsliga pomiędzy drużynami FK Liepaja  i Super Novów. Starcie zakończyło się zwycięstwem FK Liepaja 2-0. Spotkanie obejrzało 379 widzów.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna FK Liepaja wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w pierwszej połowie zespół Super Novów mógł mogła ustawić przebieg meczu ale nie wykorzystał stuprocentowej sytuacji. W 22. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale Artjoms Troickis spudłował fatalnie. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka Super Novów.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę zespół Super Novów wyszedł w zmienionym składzie, za Ricardsa Rullisa wszedł Edgars Sakurovs. W 61. minucie Ardit Deliu zastąpił Nika Kapuna.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Super Novów doszło do zmiany. Svetoslavs Cugunovs wszedł za Artjomsa Troickisa. Między 71. a 74. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Super Novów. Po chwili trener Super Novów postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ilję Semjonovsa wszedł Jegors Cirulis, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka Super Novów nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie.

W tej samej minucie Ricards Kaulins został zmieniony przez Robertsa Kukulisa, co miało wzmocnić jedenastkę Super Novów. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucasa Villelę na Gauthiera Mankendę. Po chwili trener FK Liepaja postanowił wzmocnić linię napadu i w 83. minucie zastąpił zmęczonego Artursa Karasausksa. Na boisko wszedł Eriks Punculs, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 85. minucie kartkę dostał Jegors Cirulis, piłkarz Super Novów.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 86. minucie Kriss Karklins dał prowadzenie swojej drużynie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Liepaja w 88. minucie spotkania, gdy Gauthier Mankenda strzelił drugiego gola. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Jedenastka FK Liepaja zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dziewięć celnych strzałów.

Arbiter nie ukarał piłkarzy FK Liepaja żadną kartką, natomiast zawodnikom Super Novów pokazał cztery żółte.

Drużyna FK Liepaja w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Super Novów w drugiej połowie dokonała czterech zmian.